صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

راه اندازی کلینیک ویژه سگ های ولگرد

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته این کار به مرحله اجرا در آمده است، خاطرنشان کرد: به همین منظور منافذ موش را با فوم تزریقی به مرحله اجرا در آوردیم که بیست سال ماندگاری دارد. این روش دربزرگترین کلونی های موش در خیابان های پایتخت بعداز نه ماه رصد ، موفقیت آمیز بود .

کد خبر: 75988

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: شهرهای اطراف تهران اقدامی در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد انجام نمی دهند بطوریکه می توان گفت تهران میزبان سگ های ولگرد است.

رضا قدیمی در اختتامیه روش نوین مبارزه با جانوارن مضر شهری در هتل الوند با بیان اینکه طی ۱۰ روز گذشته کارگاه تئوری با همکاری کشور اسپانیا درخصوص روش های نوین مبارزه با جانوارن موذی شهر در شهر تهران برگزار شده است ،گفت: طی سه سال گذشته شرکت ساماندهی زحمات زیادی در حوزه کاهش کنترل جانوران موذی شهری داشته است چرا که در تهران با این میزان آلودگی اجازه نداریم که در این زمینه نیز اشتباه کنیم . روش های ما مبتنی بر روش های به روز دنیاست که ۵ کشور اروپایی نیز این کار را آغاز کرده اند .

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته این کار به مرحله اجرا در آمده است، خاطرنشان کرد: به همین منظور منافذ موش را با فوم تزریقی به مرحله اجرا در آوردیم که بیست سال ماندگاری دارد. این روش دربزرگترین کلونی های موش در خیابان های پایتخت بعداز نه ماه رصد ، موفقیت آمیز بود .

قدیمی ادامه داد: در این باره نیز باید مبارزه شیمیایی را کم کنیم واز کمک اصناف زباله ساز مانند اغذیه فروشی ها و فست فودی ها استفاده کنیم که به همین منظور با روسای این اتحادیه ها جلساتی برگزار شده تا پسماند غذای خود را مدیریت کنند .

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری تهران و اتاق اصناف تصریح کرد: تمدید وصدور جواز جدید این اصناف ، منوط به آموزش آنها است. به طوری که تاکنون ۲۰ هزار نفر در این زمینه آموزش دیده اند.

وی افزود: در گذشته درخصوص پناهگاه های موش با مخلوط کردن شیشه و ماسه می خواستند منافذ را کور کنند اما این موضوع کافی نبود چرا که با این روش زیر ریشه درختان و جایی که جمعیت موش هاست پر نمی شد. از سوی دیگر نیز تنها ۳۰ تا ۴۰ سانت با این روش منافذ پر می شدند که این روش نیز ثمربخش نبود.به همین منظور با ورود این تکنولوژی به عنوان یک کلانشهر در این زمینه موفق خواهیم شد .

تهران میزبان سگ های ولگرد شهرهای اطراف است

قدیمی در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه طی سه سال گذشته کشتار سگ های ولگرد در شهرتهران به هیچ عنوان انجام نشده است، خاطر نشان کرد: دراین زمینه نیز ۶۰ نیروی جوان آموزش دیده اند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با بیان اینکه در مجموعه نمایشگاه شهر آفتاب ۴۰ قلاده سگ را زنده گیری کردیم؛ ادامه داد: این کار طی ۴۸ ساعت در۱۲۰ هکتار از نمایشگاه شهر آفتاب انجام شده است. این در حالی است که در خصوص جمع آوری سگ های ولگرد متاسفانه شهرهای اطراف تهران اقدامی انجام نمی دهند و پایتخت در محاصره روستاها وشهرهاست . به طوری که می توان گفت تهران میزبان سگ های ولگرد است.

قدیمی با بیان اینکه کلینیک سیار سگ های بدون صاحب برای درمان و واکسیناسیون این سگ ها راه اندازی شده است، افزود: در اطراف شهر تهران جنگل های زیادی داریم که محل زندگی سگ های بدون صاحب است که شهرداری تهران با راه اندازی کلینیک سگ های بدون صاحب در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

 

 

منبع :خبرگزاری مهر

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی «جدیدترین اخبار» اینجا کلیک کنید

شبکه خبری زمان http://www.zamannews.ir/

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر