صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

رازهای شیک‌پوشی از زبان امیرمحمد زند

این روزها بازیگران ایرانی مثل همتایان خارجی‌شان زیر ذره‌بین خوش‌پوشی قرار گرفته‌اند و سلیقه‌شان در انتخاب لباس محک می‌خورد. در این میان از ستاره‌ای که سابقه‌ای در عرصه مادلینگ دارد، انتظار می‌رود، اصولی‌تر از بقیه عمل کند مثل امیرمحمد زند. او مدتی را هم به کار مدلینگ مشغول بوده و چندسالی از زندگی‌اش را برای تحصیل در کشور ایتالیا که مهد مد و لباس است، گذرانده؛ قطعا زندگی در آنجا روی ذائقه و سلیقه او تاثیرگذاشته است. با این حال او سادگی و راحتی را در پوشش خود، به عنوان یک اصل قرار داده است و ایده‌آل‌های او درباره مد و لباس بسیار خواندنی است...

کد خبر: 70690

زندگی ایده آل - محمد حسین‌زاده، مصطفی رفعت: این روزها بازیگران ایرانی مثل همتایان خارجی‌شان زیر ذره‌بین خوش‌پوشی قرار گرفته‌اند و سلیقه‌شان در انتخاب لباس محک می‌خورد. در این میان از ستاره‌ای که سابقه‌ای در عرصه مادلینگ دارد، انتظار می‌رود، اصولی‌تر از بقیه عمل کند مثل امیرمحمد زند. او مدتی را هم به کار مدلینگ مشغول بوده و چندسالی از زندگی‌اش را برای تحصیل در کشور ایتالیا که مهد مد و لباس است، گذرانده؛ قطعا زندگی در آنجا روی ذائقه و سلیقه او تاثیرگذاشته است. با این حال او سادگی و راحتی را در پوشش خود، به عنوان یک اصل قرار داده است و ایده‌آل‌های او درباره مد و لباس بسیار خواندنی است...

اهمیت خوش‌پوشی برای همه

خوش‌پوشی و شیک‌پوشی یکی از چیزهایی است که در زندگی همه ما اهمیت دارد. در عین حال که این ضرب‌المثل وجود دارد:«نه همین لباس زیباست نشان آدمیت » ولی در فرهنگ و حتی دین ما نسبت به این موضوع تاکید شده است و حضرت رسول‌اکرم (ص) همیشه لباس پاک و زیبا می‌پوشیدند و عطر می‌زدند و همین نشان‌دهنده این است که خوش‌پوشی اهمیت زیادی در زندگی همه ما دارد. من هم بالطبع سعی می‌کنم این موضوع را رعایت کنم و خوش‌پوشی و شیک‌پوشی سال‌هاست که برایم یک اصل مهم بوده و هست.
 

رازهای شیک‌پوشی از زبان امیرمحمد زند


وقتی پوشش جدی شد

فکر کنم از حدود 20 سالگی لباس خوب پوشیدن برایم خیلی جدی و مهم شد ولی تا قبل از آن در انتخاب لباس دقت خوبی نداشتم. در واقع از آن زمان بود که سعی کردم بحث پوشش را جدی‌تر دنبال کنم و در انتخاب لباس دقت بیشتری داشته باشم.

ایتالیا، مهد مد و لباس

من چند سالی را برای تحصیل در کشور ایتالیا سپری کردم و وقتی شما چندین سال در کشوری زندگی کنید که خود را مدعی اصلی در مد و لباس می‌داند و حتی بدعت‌گذار صنعت مد است، قطعا تاثیر زیادی روی شما خواهد گذاشت ولی یک نکته جالب در آنجا وجود دارد و آن‌ هم این است که مردم آنجا در عین شیک‌پوشی، خیلی راحت لباس می‌پوشند و در واقع شیک بودن را با سادگی ترکیب کرده‌اند که فوق‌العاده است؛ مسلما این موضوع در نگاه من تاثیرگذار بوده است.

پوشش بر اساس کاراکتر

ایتالیایی‌ها یک ضرب‌المثل دارند که می‌گویند "مد آن چیزی است که به شما بیاید " یعنی مهم نیست که مد چیست؟ چه رنگی مد شده است؟ چه لباسی مد شده است؟ بلکه مهم این است که لباسی که می‌پوشید به شما بیاید و برازنده شخصیت و کاراکتر شما باشد و با شما همخوانی داشته باشد. درواقع آنجا اینطور نیست که اگر یک مدل لباس مد شد، همه مردم از فردا آن لباس را برتن کنند بلکه آنجا سعی می‌کنند براساس شغل، شخصیت اجتماعی و فردی و کاراکتری که دارند، لباس خود را انتخاب کنند.

لباس‌هایی برای راحتی من

یکی از فاکتورهایی که در انتخاب و خرید لباس برای من خیلی مهم است و همیشه در نظر می‌گیریم، این است که در ابتدا باید در آن لباس راحت باشم. من حتی هنگام فیلمبرداری کارهایم هم همیشه با طراحان لباس این موضوع را مطرح می‌کنم که لباس‌هایی را برای من درنظر بگیرند که در عین حال که در راستای آن نقش و شخصیت است، من هم در آن لباس‌ها احساس راحتی داشته باشم.

همخوانی با اندام و استایل

وقتی قرار است یک لباس را انتخاب کنم، اول کپ لباس و قواره آن را درنظر می‌گیریم که چطور روی تن آدم بنشیند چون این نکته خیلی برایم اهمیت دارد. هر انسانی استایل و سایز خاص خودش را دارد و قطعا اندازه اندام‌های مختلف مثل کشیدگی دست ،پا و اندام‌دیگر، در همه افراد متفاوت است؛ برای من مهم است، لباسی را که انتخاب می‌کنم، درست و خوب روی تن بنشیند و درواقع با اندام من متناسب باشد. قطعا لباسی که برای اندام من مناسب است، برای دیگری مناسب نیست و به همین دلیل این موضوع برایم اهمیت ویژه‌ای دارد. ممکن است لباسی را ببینم که هم خوش‌رنگ باشد و هم خوش‌دوخت و زیبا ولی کپ آن لباس روی استایل و بدن من ننشیند؛ قطعا آن لباس را انتخاب نمی‌کنم!

ریسک انتخاب مدل‌های جدید

یک مقدار در این زمینه مشکل دارم که سمت مدل‌های جدید در زمینه مد بروم و مدل‌ها و رنگ‌هایی را امتحان کنم که در اصول پوششی من نبوده است؛ با این حال، گاهی این کار را انجام داده‌ام. از طرفی هرچه سن بالاتر می‌رود، سلیقه انسان هم تغییر می‌کند. مثلا زمانی‌که 17-18 ساله بودم همیشه یک کت اسپرت با شلوار جین برتن داشتم و بعدها این سلیقه تغییر کرد. در حال حاضر مدتی است که در کل در حالت عادی لباس‌های اسپرت می‌پوشم مگر اینکه مراسم یا محفل خاصی باشد و آن‌زمان قطعا لباسی در شان آن مراسم می‌پوشم. در واقع اینکه کجا باشم و کجا بروم هم تاثیر زیادی در نوع پوشش من دارد.

خریدکردن برای خوشحالی

در کل با خرید کردن خیلی حال می‌کنم و به این موضوع معتقد هستم که یکی از کارهایی که باعث ایجاد شادی و خوشحالی در انسان می‌شود، خرید کردن است؛ این خریدکردن شامل همه‌چیز می‌شود. من حتی گاهی با خریدکردن به خودم کادو می‌دهم (باخنده) و بارها شده که به یکباره تصمیم گرفته‌ام برای خودم خرید کنم و تمام تهران را زیرپا گذاشته‌ام که به خودم هدیه خوبی بدهم ولی اینکه دغدغه‌ام باشد که هر زمان لباس جدیدی برای خودم بخرم، نه؛ واقعا اینطور نیست و به‌نظرم یک لباس تا زمانی‌که قابل پوشیدن باشد باید مورد استفاده قرار بگیرد. البته این را هم بگویم که گاهی شده خیلی ولخرجی کرده‌ام و همزمان چنددست لباس برای خودم خریده‌ام ولی خیلی‌کم این اتفاق رخ داده است.

رازهای شیک‌پوشی از زبان امیرمحمد زند


از برندها خرید می‌کنم چون. . .

اهل مارک و برند هستم و حتی سعی می‌کنم لباس‌های ساده‌ام را هم از برندهای معتبر تهیه کنم. البته نه به این دلیل که بگویند فلانی مارک‌باز است؛ بلکه چون دوست دارم از کیفیت و کارایی لباسی که می‌خرم، مطمئن باشم. بنابراین ترجیح می‌دهم از برندهایی خرید کنم که این فاکتورها را داشته باشند تا رضایتم از خریدی که کرده‌ام، بیشتر باشد. دوست ندارم لباسی را که خریداری کرده‌ام به راحتی با یک‌بار پوشیدن یا یک‌بار شست‌وشو، از بین برود و به همین دلیل سعی می‌کنم لباس‌هایم را از برندهای معتبر تهیه کنم.

تقسیم لباس‌ها به دو بخش!

اینکه من یک بازیگر هستم و باید لباس‌هایم در عرف جامعه باشد، یک نکته مهم است ولی سلیقه من خیلی خارج از عرف جامعه نبوده و نیست. من لباس پوشیدنم به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود؛ یک بخش زمانی است که درگیر کارهای حرفه‌ای خودم هستم؛ مثل حضور در برنامه‌های تلویزیونی، مراسم سینمایی، حضور در خیریه‌ها و. . . که سعی می‌کنم به فراخور جایی‌که قرار است بروم، لباس مناسب آنجا را انتخاب کنم.

یک بخش دیگر زمانی است ‌که در زندگی شخصی خودم هستم که شامل زندگی روزمره‌ام می‌شود؛ مثل بیرون رفتن، خرید کردن، گردش و. . . که اتفاقا در این قسمت از زندگی‌ام خیلی دوست دارم مردم من را همان‌طور که هستم، ببینند و خیلی ساده با لباس‌های عادی و معمولی و دقیقا با چیزی که سلیقه شخصی‌ام است، بین مردم حضور دارم.

در واقع در اینجا دقیقا به ضرب‌المثل «نه همین لباس زیباست نشان آدمیت» اعتقاد دارم و این را مشکلی نمی‌بینم که مردم من را با یک لباس ساده ولی شکیل و مرتب و منظم ببینند. در واقع دوست ندارم مردم این فکر را درباره بازیگرها داشته باشند که چون ما بازیگر هستیم باید حتما لباس‌هایی با مدل‌های عجیب و غریب برتن داشته باشیم یا موهای‌مان را عجیب و غریب آرایش کنیم و اساسا از نظر ذهنی با این موضوع مشکل دارم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر