صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

ازدواج تحميلي با پسردايي

دختري هستم 18 ساله. به پسر عمه ام علاقه داشتم و مدتي با هم رابطه داشتيم، اما دست تقدير ما را از هم جدا کرد و به ازدواج تحميلي با پسر دايي ام رضايت دادم. الان چند وقتي مي گذرد و دارم سعي مي کنم فراموشش کنم ولي متأسفانه در مهماني ها که همه فاميل هستند، دوست ندارم که همسرم با او رو به رو شود چون عذاب وجدانم چند برابر مي شود.

کد خبر: 6031

خراسان/ دختري هستم 18 ساله. به پسر عمه ام علاقه داشتم و مدتي با هم رابطه داشتيم، اما دست تقدير ما را از هم جدا کرد و به ازدواج تحميلي با پسر دايي ام رضايت دادم. الان چند وقتي مي گذرد و دارم سعي مي کنم فراموشش کنم ولي متأسفانه در مهماني ها که همه فاميل هستند، دوست ندارم که همسرم با او رو به رو شود چون عذاب وجدانم چند برابر مي شود.

حجت الاسلام حميد رفيعي هنر، دانشجوي دکتراي روان شناسي
در سؤال شما خواهر گرامي ابهامي وجود دارد که مشخص نيست عذاب وجدان شما ناشي از چه چيزي است.
اگر ناراحتي شما از اين است که چرا چنين رابطه اي قبل از ازدواج داشته ايد و عذاب وجدان شخصي داريد و شرمنده عقايد و ارزش هاي خودتان هستيد؛ بدانيد که طبق عقايد ما مسلمانان هميشه راه توبه و بازگشت به سمت خدا و جبران گذشته وجود دارد.
آن چه همسرتان صلاح نيست بداند
اما اگر عذاب وجدان شما به خاطر اين است که فکر مي کنيد چرا همسرتان از گذشته شما بي اطلاع است توجه داشته باشيد حالا که چنين ازدواجي رقم خورده و رسما وارد زندگي مشترک شده ايد، دليلي ندارد به گذشته فکر کنيد که به چه کسي علاقه‌داشته ايد. در اين گونه موارد گاهي بي احتياطي هايي از طرف خانم ها ديده مي شود و ممکن است به اين نتيجه برسند که بايد همسر خود را از رابطه گذشته خود مطلع کنند؛ چنين چيزي اصلا به صلاح نيست.
در واقع عقل اين‌طور حکم مي کند که من به زندگي آينده ام فکر و تلاش کنم همين زندگي شکل گرفته را به بهترين شکل سامان بدهم و اگر علاقه ام نسبت به همسرم کم است تلاش کنم روي نکات مثبت او تمرکز کنم و به لذت هاي زندگي و دستاوردهايي که مي تواند اين زندگي جديد برايم داشته باشد فکر کنم.
گرفتار نشخوارهاي فکري نشويد
نکته ديگري که شما مخاطب گرامي بايد به آن توجه کنيد اين است که دچار نشخوارهاي فکري نشويد.
يعني مرتب خودخوري نداشته باشيد و مدام فکري را در ذهنتان مرور نکنيد؛ چرا که در غير اين صورت، ادامه اين روند مي تواند شما را به سمت افسردگي ببرد که بايد دقت کنيد دچار چنين مشکلي نشويد، لذا براي خودتان برنامه ريزي داشته باشيد؛ اگر فعاليت خاصي نداريد، براي خود مشغوليت منظمي را ايجاد کنيد؛ مثل ادامه تحصيل، کار بيرون از خانه، شرکت در کلاس هاي ورزشي و هنري.
در واقع شما بايد خودتان را درگير کارهاي عملي و بيروني کنيد و نه درگير دنياي ذهني و دروني.
هر قدر بتوانيد از دنياي فکري و دروني دربياييد بيشتر به خودتان کمک کرده ايد. در ضمن سعي کنيد در مهماني هايي که پسر عمه تان حضور دارد کمتر شرکت کنيد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر