صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

تمديد مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد و دکتراي آزاد

دانشجوياني که اکنون در سال آخر کارشناسي هستند مي‌توانند براي آزمون ارشد و دانشجوياني در سال آخر کارشناسي ارشد هستند مي‌توانند براي آزمون دکتري ثبت نام کنند اما ارائه مدرک فارغ‌التحصيلي در مقطع فعلي در زمان ثبت‌نام ضروري است.

کد خبر: 588

ايسنا/ معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي از تمديد مهلت ثبت‌نام آزمون دکتري تا روز شنبه ششم دي و آزمون کارشناسي ارشد تا شنبه سيزدهم دي‌ماه خبر داد.

دکترعلوي‌فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، گفت: مهلت ثبت‌نام اين دو آزمون تا فردا (30 آذرماه) تعيين شده بود اما با توجه به تعطيلات هفته جاري، اين مهلت تمديد شد.

وي با تاکيد بر اينکه مهلت تعيين شده ديگر تمديد نخواهد شد، در مورد زمان آزمون اظهار کرد: تاريخ آزمون دکتري دهم بهمن‌ماه است.

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه داوطلباني که سال گذشته در اين آزمون ها پذيرفته شده‌اند هم مي‌توانند مجدد ثبت نام کنند، افزود: در ثبت نام دانشگاه آزاد محروميت وجود ندارد، دانشجوياني که سال گذشته در اين آزمون‌ها پذيرفته شده‌اند اما به هر دليلي ثبت‌نام نکرده‌اند، از ثبت نام آزمون امسال محروم نمي‌شوند حتي افرادي که اکنون شاغل به تحصيل هستند هم مي‌توانند در اين آزمون‌ها ثبت نام کنند.

علوي‌فاضل افزود: دانشجوياني که اکنون در سال آخر کارشناسي هستند مي‌توانند براي آزمون ارشد و دانشجوياني در سال آخر کارشناسي ارشد هستند مي‌توانند براي آزمون دکتري ثبت نام کنند اما ارائه مدرک فارغ‌التحصيلي در مقطع فعلي در زمان ثبت‌نام ضروري است.

وي در پايان در مورد سوال داوطلبان مبني بر اينکه براي انتخاب واحد، چه معيارهايي را بايد مد نظر قرار دهند، اظهار کرد: اولويت محل زندگي علاقه داوطلب است. نمي‌توان گفت کدام واحد نسبت به واحد ديگر برتري دارد. زيرا تراز امري نيست که بتوان تراز سال گذشته را با تراز امسال مقايسه کرد. تراز حاصل يک آزمون رقابتي است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر