صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

ميوه‌ها را با اسکاچ بشوييد!

سلامت نيوز/ ‌کارشناس مسئول بهداشت محيط شهرستان کرمانشاه استفاده از آب را براي شستن ميوه‌ها کافي ندانست و اظهار کرد: براي شستن ميوه‌هايي مانند سيب براي از بين بردن ترکيبات نگهدارنده روي آن بايد از چند قطره مايع ظرفشويي و اسکاچ نرم استفاده شود. بهمن خداداديان، با بيان اينکه جهت نگهداري ميوه‌ها در طولاني مدت برخي ترکيبات نگهدارنده به پوست آنها زده مي‌شود، اظهار کرد: اين ترکيبات با يک دز خاص و تحت نظارت جهاد کشاورزي اضافه مي‌شود. وي تصريح کرد: استفاده از اين ترکيبات نگهدارنده با دز مشخص بي‌ضرر بوده، اما متاسفانه برخي افراد سودجو و شرکت‌ها هستند که خارج از اين چرخه اقدام به استفاده از اين ترکيبات مي‌کنند و دز آنها را افزايش مي‌دهند. اين کارشناس بهداشت با اشاره به کشف مواردي از اين تخلف در ميدان بار کرمانشاه اظهار کرد: در اين بررسي‌ها حتي نمونه‌هاي سيب زميني نيز مورد بررسي قرار گرفت که متاسفانه در برخي نمونه‌ها نيتريت سيب‌زميني بيش از حد مجاز بود. خداداديان خاطر‌نشان کرد: متاسفانه در برخي موارد ديگر استفاده از رنگ‌هاي غيرمجاز نيز در ميوه‌ها مشاهده مي‌شود. اين کارشناس مسئول بهداشت محيط شهرستان کرمانشاه با اشاره به سرطان‌زايي اين ترکيبات نگهدارنده در دز‌هاي غير مجاز در طولاني مدت، از مردم خواست تا از مراکز معتبر خريد ميوه و سبزيجات خود را انجام دهند. وي همچنين از خانواده‌ها خواست تا حتما مراحل گندزدايي و سالم‌سازي ميوه‌ها و سبزيجات را انجام داده و سپس اقدام به مصرف آنها کنند. وي با بيان اينکه بسياري افراد به استفاده از آب براي شستن ميوه‌ها اکتفا مي‌کنند، اظهار کرد: چنانچه ميوه‌هايي مانند سيب با چند قطره مايع ظرفشويي و اسکاج نرم شست و شو داده شود تا حد زيادي ترکيبات نگهدارنده سطح آن که با نام واکس سيب از آن ياد مي‌شود، از بين مي‌رود. خداداديان توصيه کرد: افراد همچنين سيب زميني را پس از پوست کندن به مدت دو تا سه ساعت در آب قرار دهند تا نيتريت موجود در آن تا حد زيادي از بين برود

کد خبر: 585

سلامت نيوز/ ‌کارشناس مسئول بهداشت محيط شهرستان کرمانشاه استفاده از آب را براي شستن ميوه‌ها کافي ندانست و اظهار کرد: براي شستن ميوه‌هايي مانند سيب براي از بين بردن ترکيبات نگهدارنده روي آن بايد از چند قطره مايع ظرفشويي و اسکاچ نرم استفاده شود.

بهمن خداداديان، با بيان اينکه جهت نگهداري ميوه‌ها در طولاني مدت برخي ترکيبات نگهدارنده به پوست آنها زده مي‌شود، اظهار کرد: اين ترکيبات با يک دز خاص و تحت نظارت جهاد کشاورزي اضافه مي‌شود.
وي تصريح کرد: استفاده از اين ترکيبات نگهدارنده با دز مشخص بي‌ضرر بوده، اما متاسفانه برخي افراد سودجو و شرکت‌ها هستند که خارج از اين چرخه اقدام به استفاده از اين ترکيبات مي‌کنند و دز آنها را افزايش مي‌دهند.
اين کارشناس بهداشت با اشاره به کشف مواردي از اين تخلف در ميدان بار کرمانشاه اظهار کرد: در اين بررسي‌ها حتي نمونه‌هاي سيب زميني نيز مورد بررسي قرار گرفت که متاسفانه در برخي نمونه‌ها نيتريت سيب‌زميني بيش از حد مجاز بود.
خداداديان خاطر‌نشان کرد: متاسفانه در برخي موارد ديگر استفاده از رنگ‌هاي غيرمجاز نيز در ميوه‌ها مشاهده مي‌شود.
اين کارشناس مسئول بهداشت محيط شهرستان کرمانشاه با اشاره به سرطان‌زايي اين ترکيبات نگهدارنده در دز‌هاي غير مجاز در طولاني مدت، از مردم خواست تا از مراکز معتبر خريد ميوه و سبزيجات خود را انجام دهند.
وي همچنين از خانواده‌ها خواست تا حتما مراحل گندزدايي و سالم‌سازي ميوه‌ها و سبزيجات را انجام داده و سپس اقدام به مصرف آنها کنند.
وي با بيان اينکه بسياري افراد به استفاده از آب براي شستن ميوه‌ها اکتفا مي‌کنند، اظهار کرد: چنانچه ميوه‌هايي مانند سيب با چند قطره مايع ظرفشويي و اسکاج نرم شست و شو داده شود تا حد زيادي ترکيبات نگهدارنده سطح آن که با نام واکس سيب از آن ياد مي‌شود، از بين مي‌رود.
خداداديان توصيه کرد: افراد همچنين سيب زميني را پس از پوست کندن به مدت دو تا سه ساعت در آب قرار دهند تا نيتريت موجود در آن تا حد زيادي از بين برود

نظرات بینندگان

ارسال نظر