صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

ده دليل ايراني ها براي درخواست طلاق

رئيس سازمان بهزيستي از اختصاص 20 ميليارد تومان اعتبار براي پيشگيري و کاهش طلاق در سال 94 خبر داد و گفت: طلاق عاطفي نسبت به سال گذشته در کشور افزايش يافته است.

کد خبر: 5838

مهر/ رئيس سازمان بهزيستي به 10 دليل عمده درخواست طلاق اشاره کرد و گفت: عدم مسئوليت‌پذيري، طلاق عاطفي، اعتياد، دخالت اطرافيان، کمبود مهارت‌هاي زندگي، بيکاري، عدم تسلط به مهارت‌هاي حل مساله، عدم حمايت‌هاي رواني و عاطفي، پايين بودن آستانه تحمل و همچنين عدم بلوغ فکري از جمله دلايل مهم درخواست طلاق هستند.

خبرگزاري مهر: رئيس سازمان بهزيستي از اختصاص 20 ميليارد تومان اعتبار براي پيشگيري و کاهش طلاق در سال 94 خبر داد و گفت: طلاق عاطفي نسبت به سال گذشته در کشور افزايش يافته است.
دکتر همايون هاشمي در حاشيه رونمايي از طرح جامع «بشير» با تاکيد بر تحکيم بنيان خانواده در جمع خبرنگاران، افزود: بر اساس اطلاعات به دست آمده و مقايسه آمارهاي طلاق در سال‌هاي گذشته مشخص شده که طلاق در ميان خانواده‌ها افزايش داشته است. بر همين اساس سازمان بهزيستي طرح جامع «بشير» را براي کاهش طلاق و توانمندسازي خانواده‌ها در سراسر کشور اجرا مي‌کند و بودجه خوبي را نيز براي آن در نظر گرفته است.
وي تاکيد کرد: در سال 91 ميزان طلاق 150 هزار و 324 مورد اعلام شده که اين آمار در سال 92 با رشد 13.2 درصدي به 155 هزار و 369 مورد افزايش يافته است و اين نشان‌دهنده افزايش طلاق در کشور است.
رئيس سازمان بهزيستي به 10 دليل عمده درخواست طلاق اشاره کرد و گفت: عدم مسئوليت‌پذيري، طلاق عاطفي، اعتياد، دخالت اطرافيان، کمبود مهارت‌هاي زندگي، بيکاري، عدم تسلط به مهارت‌هاي حل مساله، عدم حمايت‌هاي رواني و عاطفي، پايين بودن آستانه تحمل و همچنين عدم بلوغ فکري از جمله دلايل مهم درخواست طلاق هستند.
هاشمي با اشاره به اينکه بيشترين دليل درخواست طلاق، عدم مسئوليت‌پذيري با 9.49 درصد است، گفت: طلاق عاطفي 9.4 درصد اعلام شده که نشان‌دهنده افزايش آمار آن در کشور است. بر همين اساس از مسئولين درخواست مي‌کنيم که براي رفع اين مشکل، با سازمان بهزيستي همکاري کنند.
به گفته وي، اعتياد با 7.79 درصد و همچنين بيکاري با 4.78 درصد مهم‌ترين دلايل درخواست طلاق عنوان شده‌ است.
رئيس سازمان بهزيستي با اشاره به اينکه نسبت ازدواج به طلاق 5.5 به 1 درصد در سال 91 بوده است، گفت: اين آمار در سال 92 به 5.4 رسيده است که نشان‌دهنده افزايش شيب ملايم آمار طلاق در کشور است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر