صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

قتل تازه عروس به خاطر چت هاي وايبري

کد خبر: 5782

دانا/ مرتب گوشي موبايلش در دستش بود و با وايبر چت مي‌کرد. ديگر نتوانستم اين وضعيت را تحمل کنم و کنترلم را از دست دادم.

اين بخشي از اعترافات تازه دامادي است که به‌گفته خودش در مدت ۶‌ماه زندگي ۳بار خانه را ترک کرد و قصد جدايي از همسرش را داشت. رسيدگي به اين پرونده شامگاه جمعه ۲۶دي‌ماه همزمان با پيدا شدن جسد زن جواني در بيابان‌هاي پاکدشت آغاز شد. آن روز يکي از رهگذران با ديدن چمدان بزرگي در بيابان کنجکاو شد و به سراغ آن رفت و درش را باز کرد اما ناگهان با جسد زن جواني روبه‌رو شد که داخل چمدان بود. مرد وحشت زده با پليس تماس گرفت و طولي نکشيد که با حضور کارآگاهان آگاهي پاکدشت در محل، تحقيقات براي کشف راز اين جنايت شروع شد. دور گردن زن جوان طنابي پيچيده شده و آثار ضربات چاقو نيز روي بدنش ديده مي‌شد. اين در حالي بود که طبق گفته پزشک جنايي، حدود ۱۰تا ۱۲ساعت از مرگ او مي‌گذشت.

ردپاي يک مرد جوان

شکي وجود نداشت که جنايت در محلي ديگر رخ داده و سپس قاتل يا قاتلان با قرار دادن جسد در چمدان قصد ناپديد کردن آن را داشته‌اند. در چنين شرايطي کارآگاهان جنايي پاکدشت ماموريت يافتند پرده از راز اين جنايت بردارند. هيچ مدرک شناسايي‌اي که هويت مقتول را فاش کند، وجود نداشت. حتي بررسي‌ پرونده‌هاي متعلق به زنان گمشده در روزهاي اخير هم سرنخي در اختيار پليس قرار نداد.

مأموران اما در ادامه متوجه نکته مهمي شدند. اينکه چمداني که جسد داخلش بود، کاملا نو بود و به‌نظر مي‌رسيد که به تازگي خريداري شده است. آنها راهي مغازه‌هايي شدند که چمدان مي‌فروختند. يکي از مغازه‌دارها گفت که ظهر جمعه درست چند ساعت قبل از کشف جسد، پسرجواني به آنجا رفته و چمداني شبيه آنچه جسد داخل آن بود از وي خريده است. اين موضوع تيم تحقيق را يک قدم به کشف حقيقت نزديک‌تر کرد و مأموران به بازبيني تصاوير دوربين مداربسته مغازه پرداختند و چهره خريدار چمدان را شناسايي کردند.

تصوير رازگشا

درحالي‌که تحقيقات ادامه داشت، روزشنبه مرد ۲۱ساله‌اي به اداره آگاهي پاکدشت رفت و خبر از ناپديد شدن همسر ۲۰ساله‌اش داد. وي گفت: من و همسرم مهناز همکار هستيم و در کارگاهي در پاکدشت کار مي‌کنيم. عصر شنبه مهناز وقتي کارش تمام شد از کارگاه بيرون رفت تا به خانه برود اما در مسير بازگشت به خانه به طرز مرموزي ناپديد شد. در اين مدت همه جا را به‌دنبالش گشتم اما اثري از او پيدا نکردم.

مشخصاتي که اين مرد از همسرش ارائه داد با جسدي که داخل چمدان کشف شده بود مطابقت داشت. با اين حال آنچه توجه مأموران را جلب کرد شباهت اين مرد با تصويري بود که کارآگاهان از خريدار چمدان به‌دست آورده بودند. وقتي مشخص شد که مرد جوان همان خريدار چمدان است مأموران حدس زدند که عامل قتل زن جوان کسي جز او نيست. اين مرد دستگير شد و هر چند در ابتدا خود را بي‌گناه مي‌دانست اما وقتي تصوير خود را هنگام خريد چمدان ديد چاره‌اي جز اقرار به جنايت نديد.

جنايت وايبري

وي به کارآگاهان گفت: من و همسرم همکار بوديم و در محل کار با هم آشنا شديم. حدود ۶‌ماه پيش ازدواج و زندگي مشترکمان را شروع کرديم اما از همان ابتداي زندگي اختلافاتمان شروع شد. او مرتب با موبايلش مشغول چت کردن از طريق وايبر بود. من مطمئن بودم که کاسه‌اي زير نيم‌کاسه است. بارها با هم سر اين موضوع دعوا کرديم اما او مي‌گفت که فقط با دوستانش چت مي‌کند.

در مدت ۶‌ماه زندگي مشترک با همسرم ۳بار خانه را ترک کردم و قصد جدايي داشتم اما هربار همسرم از من خواست تا او را ببخشم. وي ادامه داد: او حاضر نشد خودش را اصلاح کند؛ از صبح تا شب پاي وايبر بود و اصلا اهميتي به من نمي‌داد. ديگر تحمل اين وضعيت برايم غيرممکن بود. بنابراين تصميم گرفتم براي هميشه او را ترک کنم و طلاقش بدهم.

ساعت ۸صبح جمعه بود که به‌خاطر رفتارهايش با او درگير شدم. او من و خانواده‌ام را تحقير کرد. من هم يکدفعه کنترلم را از دست دادم و چون به‌شدت از او کينه داشتم دست به قتل او زدم. بعد از آن چند ساعتي کنار جسد بودم تا اينکه تصميم گرفتم آن را داخل چمداني بزرگ بگذارم و به بيرون از خانه منتقل کنم. براي اين کار به مغازه‌اي رفتم و چمدان خريدم اما اصلا فکرش را نمي‌کردم همين خريد باعث دستگيري‌ام شود.

تحقيقات ادامه دارد

سرهنگ سلمان آدينه ‌وند، فرمانده انتظامي پاکدشت گفت: هرچند متهم در اعترافاتش ادعا کرد به دليل چت هاي وايبري همسرش را به قتل رسانده است اما چت کردن توجيهي براي ارتکاب جنايت نيست. وي افزود: تازه ‌داماد جنايتکار بعد از اعتراف به قتل نوعروسش روانه بازداشت شد و تحقيقات در اين پرونده ادامه دارد تا زواياي پنهان آشکار شود.

رئيس پليس پاکدشت افزود: دستگيري قاتل در کوتاه ترين زمان، موجب رضايت خاطر شهروندان را فراهم آورد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر