صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

شایعه تخریب شهر زیر زمینی در تبریز!

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی شایعه تخریب شهر زیرزمینی در تبریز را نه کمک برای شهر، بلکه موجب تشویش اذهان عمومی دانست.

کد خبر: 55329

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی شایعه تخریب شهر زیرزمینی در تبریز را نه کمک برای شهر، بلکه موجب تشویش اذهان عمومی دانست.

فرزین حق‌پرست، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی با اشاره به تصاویر منعکس شده در شبکه‌های اجتماعی با عنوان "تخریب شهر زیرزمینی در تبریز" گفت: این عکس‌ها مربوط به محوطه مقبره‌الشعرا و بخش زیر زمین‌ها و سرداب‌های مقبره خانواده قائم فراهانی، وزیر و عزیزخان فکری، سردار ایران در دوره قاجار است که در دهه‌های گذشته تخریب و یا تصرف شده بود، اما این اداره کل بر مبنای رسالت خود اقدام به مرمت این بناها کرده است.

حق‌پرست افزود: روند کار پروژه مرمتی مقبره‌الشعرا تبریز پس از اتمام کارهای ساختمانی توسعه محوطه از سر گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به نظارت مستمر بر روند اجرای پروژه توسط کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در سال‌های اخیر حداکثر تلاش و حساسیت برای ممانعت از تخریب و خدشه به بافت تاریخی به کار گرفته شده است.

وی از نظارت مستمر و جدیت این اداره کل بر اجرای پروژه‌های مرمتی و بازسازی‌ها در محوطه بناها و بافت تاریخی شهر تبریز به منظور دفاع از حریم این بناها و مستندات تاریخی شهر خبر داد.

حق‌پرست تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اقدامات مرمتی و استحکامی و حفاظتی اولیه از قبل انجام داده است و در سال جاری شهرداری منطقه 10 با نظارت کارشناسان این اداره کل به بازسازی محوطه این مجموعه تاریخی پرداخته است.

وی با ابراز تاسف از شایعه سازی‌های صورت گرفته، آن را نه کمک برای شهر، بلکه موجب تشویش اذهان عمومی دانست.

نظرات بینندگان

ارسال نظر