صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

جوابیه صریح پلیس به شهرداری

بالاخره پس از مصاحبه های مسئول شهری در خصوص عدم همکاری پلیس در اجرای طرح کاهش پلیس سکوت خود را شکست.

کد خبر: 55283

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ مرادی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت : اخیراً برخی از کارشناسان و اصحاب رسانه، در جراید و رسانه ها از اصطلاح «اقناع نمودن پلیس راهور» یا «تعلل پلیس راهور» در اجرای طرح کاهش،‌ یا به اصطلاح طرح L.E.Z استفاده می کنند که به کارگیری این نوع ادبیات، دور از منطق علمی و تخصصی در این حوزه است؛ زیرا اولا اقناع جایی مصداق پیدا می کند که شخصی متوجه حرف های شخص دیگری نشود و شکر خدا، در بحث طرح کاهش، همه متوجه حرف های یکدیگر هستند؛ ثانیا پلیس راهور، مانند سایر مسئولان مدیریت شهری، دغدغه آلودگی هوا و محیط زیست را دارد و نه تنها در مورد اجرای طرح کاهش، به هیچ وجه تعلل نکرده است، بلکه از هر طرح قابل اجرایی که موجب کاهش آلودگی هوا شود، استقبال مینماید؛ بنابراین، گزارش روزنامه همشهری در روز شنبه مورخ 9 آبان با تیتر «تعلل پلیس در اجرای طرح کاهش» غیر منصفانه و ناشی از برداشت نادرست است. اما آنچه که پلیس راهور درباره ایرادات و نواقص طرح کاهش مطرح می کند، ریشه در مطالعات تخصصی و تطبیقی پلیس دارد که نحوه اجرای طرح مذکور را در کشورهای اروپایی به دقت بررسی نموده و زمینه های بومی سازی طرح کاهش را در کلان شهر تهران به دقت سنجیده است.
 
 درباره طرح کاهش، پلیس راهور منتظر ارائه راهکارهای علمی ـ تخصصی و البته منطقی از جانب مسئولان شهری،‌ است که با مقتضیات زمان و مکان همخوانی داشته باشد. 
 
همچنین پلیس راهور با توجه به واقعیات بیرونی و عینی که یقینا اجرای این طرح را دچار مشکل مینماید در صدد جلوگیری از تصمیمات غیرکارشناسانه است.
 
 
 باید توجه داشت که از همان ابتدا که طرح کاهش مطرح شد، پلیس راهور از کلیات این طرح استقبال مینماید ولی معتقد است اجرای این طرح در ایران، به دلیل فقدان زیرساختها و بسترهای سخت افزاری و نرم افزاری لازم، با مشکل مواجه می گردد. زیرا باور پلیس، این است که اجرای ناقص این طرح، مصداق عینی تضییع حقوق شهروندان خواهد بود.
 
 تمام دغدغه پلیس راهور این است که مبادا طرح دیگری تصویب شود و بعد از چند سال با صرف هزینه های گزاف و اعمال محدودیت های غیر متعارف در روند زندگی عادی مردم، به این نتیجه برسیم که تمام راه رفته اشتباه بوده است. چرا که اصولا سیر تحول جوامع در حال توسعه، چنین آزمایش و خطاهایی را به هیچ وجه برنمی تابد.
 
در پایان ضمن تشکر از زحمات مسئولان و دست اندرکاران حوزه ترافیک شهری،‌ توصیه می کنیم مسئولان محترم،‌ در خصوص بررسی دقیق نحوه اجرای طرح کاهش،‌ به رهنمودهای پلیس راهور توجه خاص داشته باشند و در راستای برآورده شدن پیشنهادات کارشناسانه این پلیس،‌ حرکت نمایند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر