صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

تصاویر /هواداران هالووین امشب با کدوتنبل‌ کشاورزان هیجان‌زده می‌شوند

کدوتنبل، شناخته‌شده‌ترین نماد هالووین به‌شمار می‌آید که توخالیست و با درآوردن چشم‌ها و دهان ترسناک و روشن کردن شمع درون آن، به آن جلوه‌ای ترسناک داده می‌شود.

کد خبر: 55167

 

به گزارش زمان و به نقل از خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، هالووین یکی از جشن‌های سنتی مغرب‌زمین است که مراسم آن در شب 31 اکتبر (9 آبان‌ماه) برگزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب لباس‌های عجیب و غیرمرسوم می‌پوشند و کودکان برای جمع‌آوری نبات و آجل به در خانه دیگران می‌روند.

این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند و بیشتر در کشورهای آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا مرسوم است.

یکی از نمادهای هالووین یک کدوتبنل توخالی است که برای آن دهان و چشم به صورتی ترسناک درآورده شده و با روشن کردن شمع در درون کدوتنبل به آن جلوه‌ای ترسناک داده می شود.

جشنی که به نوعی بهانه ای برای جشن محصول میلیون ها تن کدو تنبل برداشت شده نیز هست و 5 کشور چین، هند، روسیه، ایالات متحده آمریکا و مصر به ترتیب بزرگ ترین تولیدکنندگان کدو تنبل هستند و فقط 12 میلیون تن از محصول محبوب هواداران جشن هالووین، توسط کشاورزان این کشورها پرورش می یابد.

 

در گزارش تصویری زیر، ضمن مشاهده حال و هوایی از دو مزرعه کدو تنبل، ایده‌های جالب یا نوینی که برای تزئین کدوتنبل در جشن امشب هالووین مشاهده می‌کنید:

 

 

 

 

 

سرو غذا در ظروف کدوتنبل

 

پخت یک کدوتنبل کامل برای درست کردن پوزه

 

 

 

استفاده از چند روش ویژه برای کنده‌کاری کدوتنبل

 

 

 

 

 

 

 

خبرنگار: افسانه زعیم‌زاده

نظرات بینندگان

ارسال نظر