صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

حکم تبعید برای یک زمین خوار

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: طبق رای مرجع قضایی یک متصرف اراضی منابع طبیعی به ممنوعیت اقامت به مدت دو سال در این استان محکوم شد.

کد خبر: 48996

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: طبق رای مرجع قضایی یک متصرف اراضی منابع طبیعی به ممنوعیت اقامت به مدت دو سال در این استان محکوم شد.
 
محمدرضا همتی افزود: یک فرد متخلف با تصرف بیش از 10هکتار از اراضی ملی آن را به زمین کشاورزی تبدیل کرده بود.

وی اضافه کرد: پس از شناسایی فرد متخلف توسط حافظان طبیعت ، برای این فرد در دادگاه فامنین پرونده قضایی تشکیل شد.

وی اظهار کرد: فرد متخلف بواسطه دست درازی به منابع طبیعی پس از طی فرایند اداری و طبق ماده 690 قانون مجازات اسلامی محکوم شد.

وی اضافه کرد: شعبه یک دادگاه کیفری فامنین علاوه بر رفع تصرف اراضی ملی ، این فرد متخلف را به ممنوعیت اقامت در همدان به مدت دو سال و تحمل شش ماه حبس محکوم کرد.

وی خاطرنشان کرد: حفاظت از عرصه منابع طبیعی و جنگلها از جمله وظایف اصلی مجموعه اداره کل منابع طبیعی است که به این منظور یگان حفاظت از سال 85 در همدان راه اندازی شد.

وی افزود: یگان حفاظت که متشکل از نیروهای نظامی و توانمند است اقدام به سرکشی از عرصه منابع طبیعی کرده و با هرگونه دخل و تصرف و دست اندازی به طبیعت برخورد می کنند.

وی بیان کرد: طبق استاندارد به ازای هر 10 هزار هکتار عرصه زیر نظر منابع طبیعی باید یک نیرو در مجموعه یگان حفاظت جذب و فعالیت کند در حالیکه این رقم در همدان به ازای هر نفر 65 هزار هکتار است.

وی اضافه کرد: بر این اساس به منظور حراست از منابع طبیعی علاوه بر یگان حفاظت از توان دیگر مجموعه ها نیز بهره گرفته شده و شهروندان نیز این اداره کل را در حفاظت از طبیعت خدادادی یاری می دهند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: طبق آخرین آمار دریافتی از سال 85 تاکنون هفت هزار هکتار از اراضی همدان از دست متجاوزان خلع تصرف شده است.

همتی بیان کرد: این میزان اراضی با دریافت احکام قضایی یا با دستور ویژه و مستقیم دادستانی از دست متجاوزان به اراضی ملی این استان پس گرفته شده است.

وی گفت: هر ساله حدود یکهزار فقره پرونده مربوط به دست درازی به منابع طبیعی در محاکم قضایی تشکیل شده و به این تعداد پرونده نیز مختومه می شود که در 95 درصد از آنها رای به نفع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری صادر می شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر