صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

ويترين زنانگي پاي ثابت نمايشگاههاي کشور!!

نمايشگاه دايمي هر از گاهي ميزبان نمايشگاه هاي متعددي در طول سال است و بازديدکنندگان زيادي را به خود اختصاص داده است به طوريکه با شروع هر نمايشگاه جمعيت زيادي براي رصد نمايشگاه مشتاقانه به سوي آن مي شتابند.

کد خبر: 4852

زنان قم/ ظاهرا نمايشگاه عنوان کامپيوتر و تجهيزات ديجيتال را يدک مي کشد اما وقتي وارد سالن مي شوي تمامي غرفه ها متصدياني خانمي دارند که هيچ اطلاعات دقيقي از محصولات غرفه خود نداشته و تنها در نقش يک ويترين هستند.
نمايشگاه دايمي هر از گاهي ميزبان نمايشگاه هاي متعددي در طول سال است و بازديدکنندگان زيادي را به خود اختصاص داده است به طوريکه با شروع هر نمايشگاه جمعيت زيادي براي رصد نمايشگاه مشتاقانه به سوي آن مي شتابند.
فارغ از ميزان کيفيت غرفه ها چيزي که بيش از همه آزاردهنده است افزايش ميزان غرفه داران خانم است به طوريکه هيچ يک از غرفه ها فاقدبانوان نبوده و تمامي آنان مزين به وجود بانواني شيک و زيبا هستند.
اين درحالي است که اين غرفه داران شيک پوش فاقد هرگونه اطلاعات کافي در زمينه محصولات غرفه خود بوده و با اولين سوال، بازديد کننده را به سمت آقايون حاضر در غرفه راهنمايي مي کنند.
پس حضور آنان در کنار پيشخوان غرفه چه سودي دارد؟ از يکي از آنان اين سوال را مي پرسم و در پاسخ مي گويد تراکت ها را پخش مي کنم و گاهي پذيرايي از مهمانان غرفه به عهده من است.
جالب اينجاست که اکثر اين غرفه داران شيک در شهر مقدس قم که بانوان آن مقيد به استفاده از چادر هستند بدون چادر تردد نموده و لباس فرم آنان به طرز غير قابل قبولي تنگ است، البته اگر از لباس فرم استفاده کنند! البته برخي هم از چادر استفاده مي کنند درحالي که توجهي به آن نداشته و بودن چادر روي شانه شان کفايت مي کند!
اين درحالي است که عدم استفاده از حجاب مناسب درتمامي نمايشگاه هاي کشور به معضلي تبديل شده است به طوريکه اخيرا در نمايشگاه عفاف و حجاب که عرضه مداسلامي و چادر را به عهده داشت نيز شاهد عدم حجاب مناسب غرفه داران بوديم.


استفاده از بانوان در ويترين غرفه هايي که کاملا مردانه است و عموم بازديد کننده هاي آن مردان و جوانان هستند اگرچه کمي دوراز انتظار است اما اتفاقي ناميموني است که در حال رخ دادن است به طوريکه هريک از اين بانوان طبق ميل صاحبان غرفه ها در افزايش جذابيت خود بر ديگري پيشي گرفته، اما براستي اسلام نيز زنان را به اين کار سفارش کرده است؟ آيا صاحبان غرفه ها که از بانوان براي جلب جوانان به غرفه خود استفاده مي کنند لحظه اي به نوع کار خود مي انديشند؟
به راستي حضوردراجتماع و اشتغال بايد به چه قيمتي براي بانوان محقق شود؟ وقتي نگاه ها ابزار درآمد مي شوند؟ شرم و حيا به وضوع در تمامي بانواني که در غرفه ها تردد مي کنند ديده مي شود اما هيهات که جبر و شايد عادت به خودنمايي مانع از تصميم درست آنان براي ترک غرفه مي شود.
عدم نظارت مناسب، ناديده گرفتن عرف جامعه و سودجويي غرفه داران باعث بروز اين ناهنجاري ها در عرصه نمايشگاه داري مي شود به طوريکه مي توان با تذکراتي از سوي مسئولان به سادگي مانع از بروز اين اتفاقات شد و از صحنه زشت ويترين هاي زنانه جلوگيري کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر