صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

هر ايراني با دو کد شناسايي ميشود: کد ملي و کدپستي

مدير کل جغرافيايي و کد گذاري شرکت پست جمهوري اسلامي ايران گفت: هر ايراني با دو کد، شناسايي مي شود؛ يکي کد ملي که معرف خود فرد است و ديگري کدپستي که معرفي و شناسايي مکان فرد مي‌شود.

کد خبر: 480

ايستنا/ مدير کل جغرافيايي و کد گذاري شرکت پست جمهوري اسلامي ايران گفت: هر ايراني با دو کد، شناسايي مي شود؛ يکي کد ملي که معرف خود فرد است و ديگري کدپستي که معرفي و شناسايي مکان فرد مي‌شود.


ايرج طلاکوب با حضور در اداره کل پست استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه سازمان ها يک توليدي دارند که اين توليد در دو شکل متفاوت کالا و سرويس و خدمت مي تواند عرضه شود.

طلاکوب افزود: کالا را خيلي راحت اندازه گيري مي کنند اما خدمت خيلي سخت اندازه گيري مي شود.

مدير کل جغرافيايي و کد گذاري شرکت پست جمهوري اسلامي ايران تصريح کرد: تاثيري که خدمت در اذعان مردم مي گذارد، خيلي طولاني تر از مصرف کالا است.

وي اذعان کرد: در حال حاضر شرکت پست با دو رويکرد سنتي و نوين عمل مي کند که رويکرد نوين آن در سه مقوله فيزيکي، الکترونيکي و مالي خلاصه مي شود که با اين تفاسير ما از حالت تک بعدي خارج شديم.

طلاکوب افزود: بحثي که در کدگذاري داريم، ارائه خدمات به سازمان هاي دولتي و مردم است و يکي از مباحثي که ما در اداره کل جغرافيايي به سازمان هاي دولتي داريم بحث سرشماري نفوس و مسکن است که تعهد ما به دولت و مرکز آمار ايران اين است تا پايان سال آينده تمامي نقاط شهري و روستايي ما در کشور به هنگام سازي شده باشد.

وي اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر 37 ميليون رکورد از ما گرفته شده که داراي کدپستي يونيک هستند و بر اساس قانون الزامي که دولت تعيين کرده به عنوان کد شناسايي هر فرد محسوب مي شوند.

مدير کل جغرافيايي و کد گذاري شرکت پست در ادامه گفت: پايه و اساس MIS سخت افزار و نرم افزار و شبکه است و ما اگر بخواهيم پست نوين را اجرا کنيم بايد مباحث سخت افزاري و نرم افزاري و شبکه ها بروز رساني شده باشند.

وي اظهار کرد: در شبکه پستي به خصوص در مباحث کدگذاري و اداره کد جغرافيايي کارهايي را که انجام مي دهيم لايه لايه اطلاعاتمان را در اين نقشه سوار مي کنيم و توزيع و تحويل مرسولات بر اساس پايه GTS انجام مي شود تا بتوان کار را به سرعت و دقت بيشتري انجام داد.

طلاکوب خاطرنشان کرد: نقشه هاي راهمان در کشور، پست را با سريع ترين زمان ممکن از مبدا به مقصد و بالعکس هدايت مي کنند.

وي در ارتباط با ناوبري وسايل نقليه بر اساس سيستم "جي تي اس" وتوانمنديي که اين سيستم دارد، گفت: ما مي توانيم در ارتباط با بازاريابي و تجارت با استفاده از داده هاي مکاني و جغرافيايي در مواردي متل مديريت بحران در کشوربا تمامي سازمان ها (مثل وزارت کشور، سازمان هلال احمر که در مديريت بحران هستند) مي توانند براي کمک رساني به مناطق بحران زده و مسايلي مانند اورژانس با ما تبادل اطلاعات داشته باشند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر