صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

راه‌اندازي سايت همسريابي رسمی !!

معاون ساماندهي امور جوانان در وزارت ورزش از فعاليت 300 سايت غيراخلاقي و غيرقانوني همسريابي در کشور ابراز نگراني کرد و گفت: تاکنون امکان توقف کامل فعاليت اين سايت ها ممکن نشده است.

کد خبر: 4791

ايرنا/ معاون ساماندهي امور جوانان در وزارت ورزش از فعاليت 300 سايت غيراخلاقي و غيرقانوني همسريابي در کشور ابراز نگراني کرد و گفت: تاکنون امکان توقف کامل فعاليت اين سايت ها ممکن نشده است.
دکتر محمود گلزاري در جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان در استانداري خراسان رضوي گفت: در اين سايتها مسائل خلاف اخلاق و قانون و ازدواجهاي موقت يک ساعته راه افتاده است.
وي افزود: اين سايتها در پاسخ به نياز همسريابي راه اندازي شده و حال براي رهايي از عواقب گرفتار شدن جوانان در دامهاي اين سايتها، وزارت ورزش و جوانان با کمک موسسه تبيان سازمان تبليغات اسلامي در حال راه اندازي سايت جديدي با هدف همسريابي است که با روشي جديد در ثبت اطلاعات راه اندازي مي شود.
او گفت: اين سايت اوايل بهمن ماه امسال راه اندازي مي شود و ويژگي آن اين است که به جاي جوانان، معرفهاي آنها ويژگي و مشخصات جوانان را در آن ثبت مي کنند و البته تعدادي روانشناس و مشاور ازدواج نيز با اين سايت همکاري دارند.
وي افزود: اميد است با راه اندازي اين سايت، سالانه 100 هزار ازدواج به شيوه اي درست انجام شود و مشکل همسريابي جوانان تا حدودي حل گردد.
او با توصيه به جدي گرفتن موضوع راه اندازي خيرين ازدواج گفت: نهاد خيرين ازدواج نيز به عنوان يک تشکل غيردولتي در اسفندماه امسال با سخنراني يکي از مسوولان بلندپايه کشوري راه اندازي مي شود.
معاون ساماندهي امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان افزود: براي توسعه کشور به فعاليت اجتماعي جوانان نياز داريم اما متاسفانه دولت قبل با نگاه جوان هراسي تعداد سازمانهاي مردم نهاد جوانان را از پنج هزار سازمان به 200 سازمان تقليل داد.
گلزاري گفت: نگاه دولت تدبير و اميد تقويت و توسعه سمنهاي (انجمن غيردولتي) جوانان است و در برخي از استانها مثل ايلام استانداري مکاني را به فعاليت سمنهاي جوانان اختصاص داده است.
وي افزود: خوب است استاندار خراسان رضوي نيز مکاني را که داراي متولي نباشد به فعاليت سازمانهاي مردم نهاد جوانان اختصاص دهد.
او گفت: نخستين مرکز پيشگيري از خشونت کشور امروز (چهارشنبه) در تهران راه اندازي مي شود که اين مرکز مثل ساير نقاط دنيا با همکاري شهرداري تهران راه اندازي خواهد شد.
وي افزود: در اين مراکز 10 درصد فعاليتها به درمان فردي و کارکلينيکي اختصاص دارد و 90 درصد ديگر به تشخيص عوامل ايجاد خشم در منطقه، برنامه هاي آموزشي کنترل و مهار خشم، ارائه سخنراني و پخش نماهنگ اختصاص خواهد داشت.
او گفت: در اين مراکز، يک سوم هزينه ها را مردم و مراجعان، يک سوم ديگر را وزارت ورزش و جوانان و يک سوم ديگر را شهرداريها پرداخت مي کنند.
وي همچنين از ستاد ساماندهي امور جوانان استان خراسان رضوي خواست يک مسوول اجرايي آينده خود را راه اندازي مرکز پيشگيري از خشونت در مشهد قرار دهد.
گلزاري با انتقاد از بيان آمار در جلسات بدون تصميم سازي افزود: بيان آمار ناهنجاريها بدون رسيدن به تصميمي براي حل، جز حساسيت زدايي نتيجه ديگري ندارد و همين است که در جلسات مختلف آمارهاي مختلفي از جمله طلاق يک پنجم ازدواجهاي کشور بيان مي شود و بعد به راحتي درباره اين آمارها شوخي مي کنيم و لطيفه مي سازيم.
وي گفت: ستاد ساماندهي امور جوانان استانداري جاي درد دل و نصيحت نيست، بلکه بايد دستور اجرايي براي عمل از دل اين جلسات خارج شود.
معاون وزير ورزش در پايان همچنينن با اشاره به برگزار نشدن جلسات ماهانه ستاد ساماندهي امور جوانان استانداري خراسان رضوي گفت: نخستين جلسه اين ستاد تير ماه و جلسه دوم آن دي ماه امسال برگزار شده است در حالي که اين ستاد در استان بايد هر ماه تشکيل جلسه دهد و دستور جلسه اجرايي داشته باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر