صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

دامپزشکي: خميرمرغ استاندارد است!

در جلسه اي که با سازمان دامپزشکي داشتيم، مصوبه اي به تصويب نرسيد ضمن اينکه قرار بر اين شد که يک کارگاه مشترک کارشناسي ايجاد شود و از تمام مراکزي که دکتر خلج اعلام کردند، بازديد به عمل آيد و قرار شد سازمان دامپزشکي جلوي توليد مرغ به صورت غيراستاندارد را بگيرد و هم با قصابي هايي که ضايعات مرغ را به طور غيربهداشتي مي فروشند، برخورد کنند و پس از انجام اين اقدامات و ايجاد اطمينان خاطر در سازمان غذا و دارو و استاندارد، سالم بودن خمير مرغ مطرح گردد.

کد خبر: 474

باشگاه خبرنگاران/ دکتر رسول ديناروند رئيس سازمان غذا و دارو در خصوص مجاز شدن خمير مرغ گفت: هر چند مجاز شدن خمير مرغ از سوي سازمان دامپزشکي مطرح شده است ولي نظر سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد هنوز تغيير نکرده و اينکه خمير مرغ سلامت کافي براي ورود در فرآورده هاي گوشتي مثل سوسيس و کالباس دارد را تأييد نکرده ايم، ضمن اينکه همکاران در سازمان دامپزشکي بعضي مدارک و مستندات را مطرح کرده اند که بعضي از انواع خمير مرغ کيفيت مناسب را داشته و مراحل آزمايش را طي مي کند.

ديناروند گفت: قرار است که پيگيري هاي بيشتري صورت گيرد و سازمان غذا و دارو هم به هيچ عنوان برخلاف مستندات علمي و حرفه اي و بدون توجه به نظرات دامپزشکي کاري انجام نخواهد داد.

ديناروند پيشنهاد داد: بهتر است هر سه دستگاه به يک نظر واحد برسند و پس از آن بر طبق آن رأي واحد عمل کنند. در حال حاضر نظر سازمان غذا و دارو تغيير نکرده، ضمن اينکه سازمان استاندارد هم با ما هم نظر است، بنابراين سازمان استاندارد در حال حاضر اجازه افزودن خمير مرغ به سوسيس و کالباس را نمي دهد و سازمان غذا و دارو هم پروانه کارخانجات سوسيس و کالباس که از خمير مرغ استفاده مي کنند را تمديد نمي کند.

وي گفت: از حدود 3.5 ماه پيش اعتبار پروانه هاي اين کارخانجات پايان يافته و توليد جديد با استفاده از خمير مرغ در صنعت سوسيس و کالباس انجام نمي گيرد و اگر توليدي انجام شود، تخلف است. خميرمرغ نياز به اصلاحاتي دارد. سازمان غذا و دارو نظرات خود را به سازمان دامپزشکي اعلام کرده و قول هايي براي پيگيري داده شده و در صورت انجام، از طرف هر سه سازمان ارزيابي انجام مي گيرد و نتيجه اگر مجاز بودن بعضي توليدکنندگان خميرمرغ باشد، هم استاندارد اصلاح مي شود و هم پروانه ساخت سازمان غذا و دارو اجازه خواهد داد و هم مشکل توليدکنندگان سازمان دامپزشکي حل مي گردد.

ديناروند در خصوص نگراني سازمان غذا و دارو گفت: قيمت بخشي از خميرهاي مرغي که در حال حاضر در بازار وجود دارد به قدري پايين است که نشانگر بي کيفيتي بوده و امکان وجود ضايعات گوشت مرغ در خمير مرغ هست و يا روش توليد خمير مرغ را به گونه اي تغيير داده باشند که با قسمت هاي گوشت تميز توليد نشود و ضايعات وارد چرخه توليد شود.علاوه بر اين ميزان توليدي که با نظارت سازمان دامپزشکي توليد مي شود، با آنچه در بازار وجود دارد خيلي متفاوت است. يعني خمير مرغي که تحت نظارت توليد مي شود خيلي کمتر از آنچه در بازار است، مي باشد.

ديناروند گفت: نظر سازمان دامپزشکي در اين خصوص تغييري نکرده و ادعا دارد خمير مرغ، محصول کاملاً سالم است که مي تواند وارد چرخه توليد فرآورده هاي گوشتي مثل سوسيس و کالباس شود و تنها به صورت خام نمي تواند مصرف شود. اين حرف از نظر علمي درست است ولي مشکلي وجود دارد، فرآيند توليد خمير مرغ است که مورد تأييد نيست.

رئيس سازمان غذا و دارو گفت: ما مدارک و حتي فيلم هايي را در دست داريم که نشان دهنده توليد خمير مرغ در شرايط غيربهداشتي و است و مرغ ها بدون اين که تميز شوند، با تمام پوست و امها و احشام آن تبديل به خمير مرغ مي شود.
همچنين پوست و زوائد مرغ از مرغ فروشي هاي سطح شهر جمع آوري مي شود و در اختيار اين مراکز قرار مي گيرد.

ديناورند از سازمان دامپزشکي درخواست کرد: سه سازمان غذا و دارو، استاندارد و دامپزشکي تفاهم کردند که با هم پيش بروند و هرچند شروع خوبي داشته اند ولي درخواست ما از سازمان دامپزشکي اين است که قبل از رسيدن به جمع بندي، نظر خود را از طرف هر سه دستگاه ارائه دهنده، پيشنهاد مي شود پس از جمع بندي سه سازمان، بيانيه مشترکي اعلام مي شود.

در ادامه خبرنگار باشگاه خبرنگاران ارتباط تلفني را با دکتر خلج در حضور دکتر ديناروند برقرار کرد و نظر ايشان را در خصوص اعلام استاندارد بودن خمير مرغ بدون تأييد سازمان غذا و دارو جويا شد که دکتر خلج گفت: بحث اين است که سازمان دامپزشکي از کشتارگاه ها و کارگاه هاي درجه الف حمايت مي کند. در حال حاضر در حال تعامل با وزارت کشور براي جمع آوري زوائد مرغ از سطح شهر هستيم.

نظر سازمان استاندار اين است که از خوراک دام در تهيه خمير مرغ استفاده مي شود که درست نيست و در هيچ کجاي دنيا اين کار صورت نمي گيرد. همچنين در حال حاضر در تعامل با وزارت کشور براي جمع آوري مراکز استفاده از پسماند مرغ در سطح شهر هستيم.

دکتر خلج رئيس سازمان دامپزشکي ادامه داد: سازمان دامپزشکي هم علاقمند به سلامت مردم است و در تعامل کامل با سازمان غذا و دارو است. سازمان دامپزشکي با سيستم هاي قرنطينه و نظارتي و با قابليت رديابي که دارد به يک محصول، اجازه توليد مي دهد. بايد ميدان را براي کار سالم مهيا کرد و با تبهکاران بهداشتي برخورد کرد. بايد از آن دسته کارگاه هايي که کار بهداشتي انجام مي دهند، حمايت کرد.

دکتر خلج گفت: خمير مرغ جمع آوري ضايعات و اسکلت مرغ و تبديل آن به خمير نيست، کشتارگاه هاي صنعتي بسيار رشد کرده البته هنوز رشد صد در صدي نداريم. در حال حاضر خمير مرغ، از مرغ هاي نيم پزي است که سالم است. در آن دسته از کشتارگاه هايي که زير نظر سازمان دامپزشکي است، به هيچ عنوان، زوائد مرغ براي تهيه خمير مرغ بکارگيري نمي شود، با اين وجود تفاهم نامه اي بين قائم مقام وزارت کشور و سازمان دامپزشکي به امضا رسيده تا با همکاري شهرداري مراکز عرضه محصولات غيربهداشتي گوشتي شهر تهران جمع آوري شده تا محصولي استاندارد فراتر از اتحاديه اروپا ارائه شود.

دکتر خلج گفت: فيلمي از مراکز توليد استاندارد خمير مرغ در جلسه اي که با حضور دکتر ديناروند رئيس سازمان استاندارد داشتيم نمايش داده شد که نظر دکتر ديناروند اين بود که حتي مي توان اين محصول را به طور مستقيم مصرف کرد و خورد. بنابراين سازمان دامپزشکي کشور از توليد و اقتصاد بهداشتي حمايت مي کنيم و بعضي سخت گيري ها موجب شکايت صنعتگران از ما مي شود.

سازمان دامپزشکي براي جلب اعتماد سازمان غذا و دارو تلاش زيادي انجام داده است. مراکز استاندارد ما از مرغ نيم پز براي تهيه خمير مرغ استفاده مي کند.

دکتر خلج اطمينان خاطر داد: سازمان دامپزشکي هيچ مشکلي براي سرکشي و بازرسي سرزده از مراکز استاندارد توليد خمير مرغ ندارد.

خانم پيروزبخش، رئيس سازمان استاندارد در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص استاندارد نبودن خميرمرغ گفت: سازمان استاندارد با سازمان غذا و دارو هم عقيده است. متأسفانه دامپزشکي خودشان اقدام به اعلام استاندارد بودن خمير مرغ داشته اند. ما تمام نظرات و صحبت هاي دکتر خلج را شنيديم ولي هيچ تصميم گيري در خصوص استفاده از خمير مرغ انجام نگرفت.

نظر ما اين بود که اگر با مباحثي که سازمان دامپزشکي در خصوص بهداشتي بودن خمير مرغ مطرح کرده، ما هم به اتفاق نظر برسيم، شايد در آينده اجازه صادر شود ولي در حال حاضر چون اين اطمينان وجود ندارد، همچنان بر موضع 3 سال پيش يعني ممنوعيت استفاده از خمير مرغ براي توليد فرآورده هاي گوشتي هستيم.

در جلسه اي که با سازمان دامپزشکي داشتيم، مصوبه اي به تصويب نرسيد ضمن اينکه قرار بر اين شد که يک کارگاه مشترک کارشناسي ايجاد شود و از تمام مراکزي که دکتر خلج اعلام کردند، بازديد به عمل آيد و قرار شد سازمان دامپزشکي جلوي توليد مرغ به صورت غيراستاندارد را بگيرد و هم با قصابي هايي که ضايعات مرغ را به طور غيربهداشتي مي فروشند، برخورد کنند و پس از انجام اين اقدامات و ايجاد اطمينان خاطر در سازمان غذا و دارو و استاندارد، سالم بودن خمير مرغ مطرح گردد.

رئيس سازمان استاندارد ضمن اظهار تعجب از اعلام دکتر خلج از سلامت خمير مرغ گفت: هيچ يک از مذاکرات آن جلسه مشترک سه سازمان اميدواريم سازمان غذا و دارو، سازمان استاندارد و سازمان دامپزشکي با هم به يک تجميع در خصوص استاندارد بودن يا نبودن خمير مرغ برسند و مردم از بلاتکليفي در خصوص استفاده يا عدم استفاده از سوسيس و کالباس درآيند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر