صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

به راننده سیگاری اعتراض کنید نکشد!

سيگار کشيدن در خودرو همه سرنشينان را به سم آلوده مي‌کند

کد خبر: 4640

فارس/ محققان دانشگاه کاليفرنيا – سانفرانسيسکو آزمايشي در رابطه با سم خطرناک سيگار داخل خودرو و سرنشينان خودرو انجام دادند؛ در اين مطالعه شرکت کنندگاني که هيچ کدام هيچوقت سيگار نکشيده بودند در آزمون شرکت داشتند؛ آنها در خودرو نشستند و در حالي که يکي از پنجره‌هاي خودرو کمي (10 سانتي‌متر) پايين بود، راننده در فضاي خودرو يک ساعت سيگار کشيد و خودرو مملو از دود شد.
محققان قبل و بعد از اين آزمون، ادرار شرکت کنندگان را مورد آزمايش قرار دادند و گفتند فضاي داخل خودرو که مملو از دود، بالاترين ميزان سم را داشت. به گفته کارشناسان اين مواد شيميايي براي ايجاد سرطان، بيماري قلبي و بيماري‌هاي ريوي شناخته شده است و اين سم آنقدر زياد است که واقعاً باعث سرطان مي‌شود.
محققان با اندازه گيري غلظت دود و ارتباط با سلامت بدن گفتند: مواد مضر و آلوده ناشي از دود سيگار که در خودرو تعبيه شده است و باقي در مدت زمان بسيار کوتاه به داخل بدن شخص غيرسيگاري وارد مي‌شود.
محققان گفتند: مشخص است که افراد سيگاري بايد به شدت از کشيدن سيگار به خصوص در کابين خودرو خودداري کنند زيرا اثرات آن در خودرو تعبيه شده و باقي مي‌ماند و بر روي افراد غير سيگاري بخصوص کودکان بسيار خطرناک و مضر است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر