صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

هشدارهايي براي خريد برچسب موبايل

رييس انجمن فروشندگان سيم‌کارت، گوشي و لوازم جانبي خاطرنشان کرد: از يک برچسب موبايل نمي‌توان انتظار معجزه داشت و بايد از پرداختن بهاي بالايي که به بهانه‌هاي مختلف براي آن تعيين مي‌شود خودداري کرد.

کد خبر: 4443

ايسنا/ رييس انجمن فروشندگان سيم‌کارت، گوشي و لوازم جانبي خاطرنشان کرد: از يک برچسب موبايل نمي‌توان انتظار معجزه داشت و بايد از پرداختن بهاي بالايي که به بهانه‌هاي مختلف براي آن تعيين مي‌شود خودداري کرد.

افشار فروتن در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، درباره برچسب‌هاي محافظ گوشي تلفن همراه که از قيمتهايي حدود 2000 تومان گرفته و گاهي تا بالاي صد هزار تومان هم به فروش مي‌رسند اظهار کرد: اين برچسب‌ها جزو لوازم جانبي گوشي تلفن همراه محسوب مي‌شوند و گاهي ممکن است عده‌اي براي سودجويي اسم‌هاي مختلفي روي آن گذاشته و تبليغات مختلفي براي آنها انجام دهند.

وي ادامه داد: گاهي به عنوان مثال گفته مي‌شود که برخي برچسبها ضربه‌هايي در اندازه‌هاي مختلف را دفع کرده و گوشي تلفن همراه را در برابر آن محافظت مي کنند که طبيعتا قبول چنين مواردي به دور از منطق است.

رييس انجمن فروشندگان سيم‌کارت و گوشي همچنين اظهار کرد: گاهي براساس همين تعاريف برروي اين برچسبها قيمت‌هايي گذاشته مي‌شود که در موارد متعدد بسيار دور از ذهن است اما لازم است مردم توجه داشته باشند که يک برچسب محافظ براي جلوگيري از کثيفي و خط و خش به کار مي‌رود و بايد در همين حد از آن انتظار داشت و براي خريد آن براساس قيمت‌هاي منطقي هزينه کرد.

فروتن همچنين خاطرنشان کرد: لازم است اگر فردي نسبت به خريد موبايل يا لوازم جانبي اقدام مي‌کند حتما به ادعاي فروشنده‌ها توجه کرده و بر همين اساس فاکتوري مناسب با ادعاهاي مطرح شده دريافت کند.

وي همچنين يادآور شد: به هر حال اين برچسب‌ها همان طور که اشاره شد کارکرد خاص خود را دارند و نبايد مردم از آن‌ها انتظار معجزه داشته باشند بر همين اساس لازم است خريداران پيش از پرداخت بهاي بالا بابت اين گوشيها به کارکرد آنها توجه کرده و رقمي مناسب را پرداخت کنند.

او اظهار کرد: البته اين برچسب‌ها با توجه به اين که در بسياري از موارد از چين وارد شده و کيفيتهاي مختلفي دارند، ممکن است برحسب کيفيت، قيمتهاي متعددي داشته باشند اما به هر حال براي آنها يک ميانگين منطقي وجود دارد و توصيه ما به مردم آن است بيش از اين رقم براي خريد اين برچسب‌ها هزينه نکنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر