صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

دزدی از حساب فرزند يک مسئول !!

از IP رايانه فرزند يکي از مسئولان عالي‌رتبه چندين ميليون پول از بانکي در اهواز به صورت غيرقانوني برداشت شده بود و بررسي کرديم ديديم که شخصي از طريق حک کردن IP، پيدا کردن کد و استفاده از واي‌فاي منزل فرزند آن مسئول اقدام به اين کار کرده است که او را هم دستگير کرديم.

کد خبر: 4247

فارس/ فرمانده نيروي انتظامي گفت: برخي از قوانين ما براي دهه‌هاي گذشته است که نمي‌توان با آن مقابله پديده‌ها و تخلفات نوظهور و جديد ايستاد.

سردار اسماعيل احمدي مقدم در ادامه سخنان خود در نشست تخصصي رؤساي ادارات مبارزه با جرايم اقتصادي پليس آگاهي استان‌هاي کشور با بيان اينکه ونظيفه ما از هم‌اکنون اين است که بايد سطح حرفه‌اي و آينده‌نگري خود را توسعه بدهيم، گفت: ما مي‌توانيم از تجارب پليس‌هاي ديگر کشورها استفاده کنيم و چند قدم جلوتر خودمان را براساس تجارب آنها پيش‌بيني کنيم و نبايد منتظر اين باشيم که آيا پرونده تخلف و کلاهبرداري به وجود مي‌آيد يا خير بلکه ما بايد هوشيار باشيم که اگر پالس‌هاي معضلات اقتصادي را دريافت کرديم از بوجود آمدن آن پيشگيري کنيم.

وي افزود: هر وظيفه‌اي در زمينه مبارزه با مفاسد اقتصادي مسئولان براي ناجا قرار بدهند ما آن را انجام مي‌دهيم اما ريشه‌کن کردن مفاسد اقتصادي صرفاً با کار انتظامي صورت نمي‌گيرد.

فرمانده ناجا ادامه داد: امروز خوشبختانه به نظر مي‌آيد که اين افق شناخته شده است و ما هم نظراتمان را مي‌نويسيم و به رئيس جمهور، معاون اول، وزير اقتصاد، رئيس بانک مرکزي يا هرجايي که اعتنا کند، مي‌دهيم.

وي تصريح کرد: به عنوان مثال درباره فروش سهامي خاص به فردي از شرکت‌ها ما طرحي را آماده کرديم و معاون اول رئيس جمهور دستور داده بود که اين طرح برود در وزارت اقتصاد بررسي شود.

احمدي مقدم با بيان اينکه نيروي انتظامي هميشه از سوي دو طرف مسئولان و جامعه تحت فشار است، گفت: خوشبختانه در دولت، قوه قضاييه و خصوصاً تأکيدات مقام معظم رهبري بر عمل کردن در زمينه مبارزه با مفاسد اقتصادي اراده خوبي مشهود است.

احمدي مقدم گفت: در سال 85 ناجا سر رشته مفاسد اقتصادي را که نياز به اصلاح قانوني داشت نوشت و بنده خودم آن را به آقاي احمدي‌نژاد دادم و او هم دستوري داد و همه دستگاه‌ها نماينده خود را فرستادند و تا آخر شب هم جلسه‌اي داشتيم ولي در انتها اقدام عملي خوبي صورت نگرفت.

اسماعيل احمدي مقدم با بيان اينکه برخي از قوانين ما براي دهه‌هاي گذشته است که نمي‌توان با آن مقابل پديده‌ها و تخلفات نوظهوري ساز گفت: پليس بايد بازوي دولت در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادي باشد.

وي با بيان اينکه مبارزه با مفاسد اقتصادي بسيار مهم است زيرا آبروي نظام است، اظهارداشت: کشورهاي ديگر با شاخص CTI در کشور ما وجود ندارد، درباره ايران سياه‌نمايي مي‌کنند و مي‌گويند ايران در زمره فاسد‌ترين اقتصادهاي دنياست ولي طبق بررسي‌هاي نيروي انتظامي که به دانشگاهي در خارج سفارش داده است، بر اساس شاخص CTI فساد اقتصادي در کشور ما خيلي بالا نيست و عددي حدود 87 را نشان مي‌دهد.

فرمانده نيروي انتظامي بيان کرد: ما بايد حوزه تعاملي‌مان را افزايش دهيم همچنين بايد شگردها مجرمانه را هم کشف کنيم.

وي گفت: از IP رايانه فرزند يکي از مسئولان عالي‌رتبه چندين ميليون پول از بانکي در اهواز به صورت غيرقانوني برداشت شده بود و بررسي کرديم ديديم که شخصي از طريق حک کردن IP، پيدا کردن کد و استفاده از واي‌فاي منزل فرزند آن مسئول اقدام به اين کار کرده است که او را هم دستگير کرديم.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر