صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

قرائتي: ازدواج تعطيل شده است

کد خبر: 4089

ايسنا/ حجت‌الاسلام والمسلمين قرائتي گفت: ازدواج تعطيل شده و سن ازدواج و آمار طلاق افزايش يافته است.
رييس ستاد اقامه نماز امروز در نشست نماز، ورزش و جوان که با حضور وزير ورزش و جوانان و معاونان اين وزارتخانه در وزارت ورزش و جوانان تشکيل شد، افزود: آموزش و پرورش اطلاعاتي به دانش‌آموزان مي‌دهد که در راستاي آموزش اشتغال به آنان نيست و متون تدريس شده به دانش‌آموزان موجب افزايش بصيرت آنها نمي‌شود، حتي زماني که تصويب شد زبان عربي جزو متون درسي دانش‌آموزان قرار گيرد، اين زبان به گونه‌اي تدريس شد که استفاده خاصي براي دانش‌آموزان نداشت.
وي اضافه کرد: پس از پيروزي انقلاب اسلامي هنگام تغيير برخي متون درسي بعضي از سفارتخانه‌ها به اين کار اعتراض کردند، اين امر نشان‌دهنده آن بود که برخي متون درسي به توصيه سفارتخانه‌ها تدريس مي‌شد.
رييس ستاد اقامه نماز تاکيد کرد: چه اشکالي دارد که بسيج، ارتش، سپاه و آموزش و پرورش به جوانان هنري را بياموزند تا در آينده بتوانند از آن استفاده کنند.
قرائتي با اشاره به ورزش بانوان گفت: در کنار برگزاري اموري مانند اردوهاي ورزشي، بهتر است که به زنان، هنري آموزش داده شود تا آنها بتوانند با بهره‌گيري از آن جهيزيه خود را تهيه کنند.
وي با بيان اينکه بهبود وضع نماز در نسل جديد نياز به کار زيادي دارد، تاکيد کرد: دانشگاه کمتر توانسته جوانان را نمازخوان کند. از سوي ديگر فرزندان ما در نظام آموزش و پرورش هرچه باسوادتر مي‌شوند بي‌ادب‌تر نيز مي‌شوند، اما بايد تلاش کنيم اين وضعيت اصلاح شود.
رييس ستاد اقامه نماز با بيان اينکه ذات جوانان خوب است، اظهار کرد: براي گسترش نماز نياز به همت داريم و براي اين کار بودجه زيادي لازم نيست، بلکه اراده و دلسوزي ضروري است.
قرائتي با بيان اينکه 5 نوع جوان در کشور زندگي مي‌کنند تاکيد کرد: برخي از آنها مانند توت شيرين هستند که بچه‌هاي مذهبي را شامل مي‌شوند. آنان از يک فراخوان هم استقبال مي‌کنند. برخي ديگر مانند انار هستند و بايد آنان را دانه دانه چيد و در جلسات خصوصي با آنها حرف زد.
رييس ستاد اقامه نماز در پايان گفت: برخي از جوانان مانند گل هستند، علاوه بر اينکه بايد دانه دانه چيده شوند ولي کار دارند. بعضي ديگر مثل نارگيل پوست سختي دارند اما از ذات پاک و سفيدي برخوردار هستند. برخي جوانان هم مانند گردو متکبر و کوچک هستند و پشت برگ درختان پنهان مي‌شوند و حتي اگر با چوب بر سر آنان بزنيم خود را نشان نمي‌دهند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر