صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

چند درصد دختران دانشجو اهل قلیان هستند؟

دبیرکل مبارزه با دخانیات گفت: بیشرین نگرانی ما مربوط به افزایش مصرف قلیان در ببین دختران و زنان جامعه است به طوریکه بر اساس مطالعه ای در تهران حدود سه تا چهار درصد دختران دانشجو سیگاری هستند در حالی که 12 تا 16 درصد دختران دانشجوی تهرانی قلیان می کشند.

کد خبر: 4061

نسیم آنلاین: مسجدی دبیرکل مبارزه با دخانیات با هشدار نسبت به افزایش مصرف قلیان در دختران و زنان گفت: بر اساس مطالعه‌‌ای در تهران، ۳ تا ۴ درصد دختران دانشجو سیگاری هستند. سن استعمال دخانیات در تهران به کمتر از ۱۲ سال رسیده است.

محمدرضا مسجدی گفت: استعمال دخانیات عامل بروز 22 نوع سرطان است و آخرین مطالعات نشان می دهد که سن استعمال دخانیات در تهران به کمتر از 12 سال رسیده است.

او گفت: طی سال های گذشته سن استعمال قلیان در سنین دانشگاه بود که در حال حاضر به اوایل دبیرستان و به سنین کمتر از 15 سال رسیده و این هشداری جدی برای سلامت جامعه است.

این فوق تخصص ریه گفت: بیشرین نگرانی ما مربوط به افزایش مصرف قلیان در ببین دختران و زنان جامعه است به طوریکه بر اساس مطالعه ای در تهران حدود سه تا چهار درصد دختران دانشجو سیگاری هستند در حالی که 12 تا 16 درصد دختران دانشجوی تهرانی قلیان می کشند.

مسجدی با بیان اینکه زنان در خانواده علاوه بر سلامتی خود مسئول سلامت خانواده و فرزندان هستند، گفت: مصرف قلیان درزنان باردار باعث سقط جنین، وزن کم جنین و زایمان زود رس می شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر