صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 1

امیرحسین رحیمی

رابطه نزدیک وزارت بهداشت و هلال‌احمر

اما حضور دکتر فرهادی در وزارت علوم همه نگاه‌ها را به سمت مدیر آتی هلال‌احمر معطوف کرد. هرچند در ابتدا شایعه باقی‌ماندن دکتر فرهادی بر مسئولیت قبلی وجود داشت اما پیچیده بودن وظایف وزیر علوم از یکسو و وظیفه خطیر رئیس جمعیت هنگام بروز بلایا از سویی دیگر دکتر فرهادی و مجموعه هلال‌احمر را به این نتیجه رساند که این مسئولیت به فرد دیگری واگذار شود. انتخاب رئیس جدید هلال‌احمر طبق اساسنامه جمعیت روند مشخصی دارد.

کد خبر: 4050

داستان دنباله‌دار وزارت علوم سرانجام سبب شد تا یکی از قوی‌ترین مدیران هلال‌احمر بعد از انقلاب اسلامی به وزارت علوم برود. در زمانی که دکتر فرهادی ریاست جمعیت را عهده‌دار بود، تحولات شگرفی در سازمان رخ داد که به نسبت بی‌سابقه بود. ارتقای ناوگان امداد هوایی و زمینی، حضور پررنگ و موثر در مجامع جهانی که در دوران گذشته جای خالی آن به شدت احساس می‌شد، ایجاد زیرساخت فناوری اطلاعات و موارد متعدد دیگر، قدم‌های بسیار مثبتی بود که مجموعه بزرگ هلال احمر را نسبت به آینده جمعیت امیدوار کرده بود ، باتوجه به سوابق علمی جناب آقای دکتر ضیایی انتظار می‌رود حرکتی که آغاز شد کماکان ادامه داشته باشد.
 
اما حضور دکتر فرهادی در وزارت علوم همه نگاه‌ها را به سمت مدیر آتی هلال‌احمر معطوف کرد. هرچند در ابتدا شایعه باقی‌ماندن دکتر فرهادی بر مسئولیت قبلی وجود داشت اما پیچیده بودن وظایف وزیر علوم از یکسو و وظیفه خطیر رئیس جمعیت هنگام بروز بلایا از سویی دیگر دکتر فرهادی و مجموعه هلال‌احمر را به این نتیجه رساند که این مسئولیت به فرد دیگری واگذار شود. انتخاب رئیس جدید هلال‌احمر طبق اساسنامه جمعیت روند مشخصی دارد. در واقع اختیار انتخاب رئیس به شورای عالی جمعیت سپرده شده است که بر اساس آن روز سه‌شنبه انتخابات برگزار شد و دو نفربرای تصدی این پست به رئیس‌جمهور معرفی شدند و درنهایت دکتر ضیایی در این مسئولیت قرار گرفت. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور قصد داشت با این انتخاب رابطه وزارت بهداشت را با مجموعه هلال‌احمر نزدیک‌تر کند.
 
همان ایده‌ای که سبب شده بود دکتر فرهادی که سابقه وزارت بهداشت را داشت نیز بر مسند هلال‌احمر قرار گیرد. در واقع گستردگی هلال‌احمر و حضور آن در اقصی‌نقاط کشور این سازمان را به سازمانی به گستردگی یک وزارتخانه تبدیل کرده است و کسی می‌تواند در مسئولیت این سازمان قرار بگیرد که توانایی مدیریت در سطح کلان کشور را داشته باشد و همکاری با نزدیک به هشت‌هزار و پانصد نیروی عضو جمعیت و بیش از یک میلیون داوطلبی که به صورت متناوب با جمعیت در شهرها و روستاها و مراکز دانشگاهی و ... همکاری می‌کنند، کاری سخت و دشوار است.
* کارمند هلال‌احمر/آرمان

نظرات بینندگان

  • | |

    كارمند هلال احمر؟

ارسال نظر