صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

فيس بوک ايراني هک شد و از کار افتاد

برخلاف اينکه گفته مي‌شد شبکه اجتماعي ايراني فيس‌نما به دليل ناامن بودن سرورهاي ايراني هک شده اما دليل چنين حمله سايبري مشخص شد.

کد خبر: 3050

برخلاف اينکه گفته مي‌شد شبکه اجتماعي ايراني فيس‌نما به دليل ناامن بودن سرورهاي ايراني هک شده اما دليل چنين حمله سايبري مشخص شد.

به گزارش زمان از خبر آنلاين، اواخر هفته گذشته خبري مبني بر هک شدن شبکه اجتماعي "فيس‌نما" که سايتي ايراني است توسط گروهي از هکرها منتشر شد و به سرعت فضاي مجازي را پر کرد.

در پي اين اقدام سايبري اطلاعات ۲ ميليون کاربر ايراني روي اينترنت قرار گرفت و به عبارتي اين نسخه باز فيس‌بوک تسليم فشارهاي هکري شد.

حال با گذشت چند روز از اين موضوع، بررسي‌هاي مرکز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي با همکاري مسئولان سايت مذکور نشان داده که دليل وقوع حادثه، عدم پيکر‌بندي مناسب و به موقع سامانه بوده که منجر به ايجاد يک آسيب‌پذيري قابل بهره‌گيري توسط مهاجم شده است.

برخلاف اينکه برخي محافل رسانه‌اي درباره چنين عملياتي خرابکارانه‌اي گفته بودند که اين سايت در حال انتقال سرور خود از کانادا به ايران بوده و به دليل ناامني سرورهاي ايران اين سايت به راحتي هک شده است، اما اين مرکز اعلام کرده که اين حادثه ارتباطي با موضوع انتقال و ميزباني سايت مذکور نداشته و اين سايت از يک سال و نيم پيش در قضاي ميزباني داخل کشور بارگذاري شده است.

امنيت هر سرويس ارائه شده بر بستر شبکه وابسته به نرم‌افزارها و سخت‌افزارهاي بکار رفته جهت ارائه خدمات و همچنين پيکربندي و تنظيم درست آنهاست.

با توجه به اينکه سخت‌افزارها و نرم‌افزارهاي سرويس‌دهي چه در داخل و چه در خارج کشور عموما يکسان هستند، لذا امنيت سرويس‌هاي ارائه شده عمدتا متوجه پيکربندي مناسب و به ويژه نرم‌افزارهاي توسعه يافته اختصاصي جهت سرويس‌دهي است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر