صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 1

ميوه ريز بخريم یا درشت!؟

«براي رشد بهتر برخي ميوه‌ها به آن‌ها کود افزوده مي‌شود که قبل از اينکه به مرحله بازدهي برسند و سم از بين برود، وارد بازار عرضه مي‌شود. هدف از اين کار اين است که ميوه‌ها ديرتر کپک بزنند و آسيب بينند. درحالي‌که متأسفانه با مصرف چنين ميوه‌هايي، برخي از سموم وارد بدن مي‌شوند.»

کد خبر: 3036

سلامانه/ عضو هيئت عملي دانشکده تغذيه دانشگاه علوم پزشکي اصفهان گفت: «در کشور برخي کشاورزان، براي دفع آفات و کرم‌ها از سموم استفاده مي‌کنند که مي‌تواند سلامت مصرف‌کننده را به خطر بيندازد.»
دکتر محمدحسن انتظاري، متخصص تغذيه و رژيم‌درماني در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه خبري «سلامانه» گفت: «براي رشد بهتر برخي ميوه‌ها به آن‌ها کود افزوده مي‌شود که قبل از اينکه به مرحله بازدهي برسند و سم از بين برود، وارد بازار عرضه مي‌شود. هدف از اين کار اين است که ميوه‌ها ديرتر کپک بزنند و آسيب بينند. درحالي‌که متأسفانه با مصرف چنين ميوه‌هايي، برخي از سموم وارد بدن مي‌شوند.»

وي بابيان اينکه گرچه در کوتاه‌مدت ممکن است با مصرف اين ميوه‌ها، علائمي تظاهر پيدا نکند، گفت: «اما به‌تدريج و باگذشت زمان مصرف اين ميوه‌ها مشکل‌ساز خواهد بود. کشاورزان براي اينکه ميوه مرغوب‌تر و بزرگ‌تري به بازار عرضه کنند مثلاً سيب‌هاي بازارپسند، به آن‌ها سم و کود مي‌دهند ازاين‌رو به مصرف‌کنندگان توصيه مي‌شود، هنگام خريد به دنبال ميوه‌هاي درشت نباشند.»

انتظاري با اشاره به اينکه اگر ميوه کمي کرم‌خوردگي داشت، علامت سالم بودن آن است، خاطر نشان کرد: «درشت و گران‌قيمت بودن ميوه دليلي بر بالاتر بودن کيفيت خوراکي آن نيست بنابراين ميوه‌هاي ريزي را انتخاب کنيد که کمتر در معرض سموم قرار دارند. در ضمن بهتر است حين مصرف پوست ميوه‌هايي که مي‌شود را بگيريد.»

نظرات بینندگان

  • یزدان

    | |

    در دنیا مردم میوه میخورن تا مریض نشن. ایران میوه هاشم آدمو مریض میکنه. همون بهتر فرار مغزها کنیم بریم :)

ارسال نظر