صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

انتصاب رئیس مركز نظارت و ارزیابی صدا و سیما

رئیس سازمان صدا و سیما با صدور حكمی رضا خاشعی را به سمت ریاست مركز نظارت و ارزیابی این سازمان منصوب كرد.

کد خبر: 2928

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دكتر محمد سرافراز در این حكم بر مولفه هایی نظیر تربیت نیروی متخصص برای نظارت و ارزیابی محتوای برنامه ها، رصد و پایش محیط و اطلاع از پیام‌های القایی دشمن، همچنین توجه جدی به پیام برنامه ها برای مخاطب و مشخص كردن تناسب زمان پخش برنامه ها در جدول پخش شبكه ها  با توجه به نیاز مخاطب تاكید كرده است. 

متن حكم رئیس رسانه ملی به این شرح است: 

جناب آقای رضا خاشعی  

 نظر به مراتب، تعهد، توانمندی‌ها و سوابق مفید و موثر جنابعالی، به موجب این حكم به عنوان «رئیس مركز نظارت و ارزیابی» منصوب می‌شوید. 

با توجه به جایگاه و نقش خطیر رسانه ملی و تاثیرات عمیق سیاسی، فرهنگی و اجتماعی آن در جامعه، انتظار می‌رود با طراحی و اجرای «سازوكار عالمانه نظارت و ارزیابی برنامه‌ها» براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اسناد فرهنگی نظام و «ضوابط و شاخص‌های مدون رسانه ملی»، با اتخاذ تدابیر مناسب و شیوه‌های موثر، اهداف و ماموریت‌های مشروحه ذیل را به نحو مطلوبی محقق نمایید: 

1. رصد دائمی و نظارت ارزیابی مستمر تمام برنامه‌های صداوسیما پس از پخش و ارائه گزارش‌های به موقع و متناسب با سطح اهمیت و اولویت موضوع. 

2. اهتمام ویژه به تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص، مومن، مسلط و مسلح به آخرین روشها و فناوری‌های «نظارت و ارزیابی محتوا و پیام برنامه». 

3. رصد و پایش محیط و اطلاع از پیام‌های القایی دشمن، ارزیابی دقیقِ اهداف، برنامه‌ها و تاثیرات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی، قومی، و مذهبی این برنامه‌ها و میزان تاثیر پذیری مخاطبان بالفعل و بالقوه رسانه از این برنامه ها. 

4. تعیین میزان تحقق و انطباق محتوای برنامه‌ها با سیاستگذاری و برنامه‌ریزی تولید آنها. 

5. تعیین میزان تناسب پیام هر برنامه با برنامه‌های قبل و بعد از آن تناسب با مخاطبان هر شبكه. 

6. تعیین میزان تناسب زمان و مناسبت‌های پخش هر برنامه . 

7. توجه میزان هم ‌افزایی بسته‌های پیام برنامه‌ها و عدم خنثی‌سازی آثار برنامه‌ها توسط یكدیگر . 

8. روندسنجی محتواهای تولید و پخش شده رسانه ملی به منظور بررسی و تعیین آثار عمیق‌تر و بلند مدت آن‌ها . 

9. تهیه گزارش‌های نویه‌ای از ساختار و محتوای برنامه‌های روتین و ارائه پیشنهاد به منظور تداوم، اصلاح یا قطع پخش آن ها . 

ضمن آرزوی توفیق روزافزون جنابعالی در پیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، لازم می دانم از خدمات ارزشمند جناب آقای خیامی در مدت تصدی ریاست مركز نظارت و ارزیابی قدردانی كنم. 
 
محمد سرافراز  - رئیس سازمان 
  

آقای رضا خاشعی متولد 1347 است و از سال 1376 وارد سازمان صدا و سیما شد . وی لیسانس علوم اجتماعی در رشته پژوهشگری و فوق لیسانس علوم اجتماعی در رشته مردم شناسی را كسب كرده و اكنون در پایان دوره دانشجویی دكتری علوم ارتباطات اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی است وی پیش از این مدیر فرهنگ مردم در مركز تحقیقات سازمان، قائم مقام مدیرشبكه بین‌المللی العالم، مدیركل مطالعات و برنامه‌ریزی راهبردی و قائم مقام مركز نظارت و ارزیابی و مدیركل ارزیابی برنامه های مركز نظارت و ارزیابی صدا و سیما بوده است. 

نظرات بینندگان

ارسال نظر