صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

3 کشته درتصادف کامیون با 8خودرو+عکس

راننده کامیون، سرنشین خودروی نیروی انتظامی و راننده وانت، 3 کشته این حادثه مرگبار بودند.

کد خبر: 29195

سرعت گرفتن یکدستگاه کامیون حامل بار هندوانه در شیب ورودی شهر آوج و نقص فنی در سیستم ترمز آن موجب شد این خودرو با سرعت وارد شهر شده و پس از برخورد با هشت دستگاه خودرو و طی 800 متر، متوقف و سه کشته و هفت زخمی بر جای گذارد.

به گزارش ایرنا، این کامیون که ترمز بریده و کنترل آن از دست راننده خارج شده بود، با دو دستگاه تندر 90، یک تانکر حامل گاز، یک سمند نیروی انتظامی، یک دستگاه وانت، دو دستگاه پراید و یک دستگاه پژو برخورد کرد.

راننده کامیون، سرنشین خودروی نیروی انتظامی و راننده وانت، سه کشته این حادثه مرگبار بودند.

شش مصدوم این حادثه نیز به مراکز درمانی رزن همدان و یک زخمی نیز به بیمارستان تاکستان قزوین انتقال یافت.

بروز این حادثه منجر به ایجاد ترافیک در جاده تاکستان- رزن که قزوین و همدان را به یکدیگر متصل می سازد، شد.

جمعی از مردم آوج در پی این حادثه مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع و با اشاره به تکرار حوادث اینچنینی خواستار رسیدگی مسؤولان شدند.

فرماندار آوج در خصوص این حادثه اظهار داشت: این حادثه مرگبار جمعه شب و در پی ترمز بریدگی یک کامیون در داخل شهر آوج رخ داد.

سید عبدالله موسوی افزود: بلافاصله پس از وقوع این حادثه، نیروهای امدادی در محل حاضر و نسبت به امداد رسانی به زخمی شدگان اقدام کردند.

وی با بیان اینکه معاونان سیاسی امنیتی و اجتماعی و هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین و مدیرکل راه و شهرسازی برای نظارت بر مدیریت این حادثه به آوج سفر کرده اند، افزود: شورای تأمین استان در ارتباط با این حادثه در فرمانداری آوج تشکیل جلسه داد.

فرماندار آوج گفت: در این نشست، تصمیمات مناسبی به منظور اصلاح و بهسازی معابر و خیابان اصلی شهر آوج اتخاذ شد تا دیگر شاهد بروز چنین سوانحی نباشیم.

فقدان سرعتکاه و طراحی ترافیکی برای کاستن سرعت خودروهایی که از گردنه آوج به سمت شهر سرازیر می شوند، پیش تر نیز باعث سانحه و وارد آمدن خسارت به تأسیسات شهری و زخمی شدن چند نفر شده بود.

در بازدید ششم دیماه 93 معاون امور عمرانی استاندار قزوین و چندین نشست مرتبط، مقرر شده بود که تردد وسایل نقلیه در ورودی شهر آوج از سمت همدان ساماندهی و با حضور پر رنگ تر پلیس راه و نصب علایم هشدار دهنده و آشکارساز مسیر، احداث کمربندی برای شهر و نصب دوربین کنترل سرعت اجرا شود.

آوج مرکز شهرستان آوج در جنوب غربی استان قزوین و در همسایگی با استان همدان قرار دارد. 

نظرات بینندگان

ارسال نظر