صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

راهکارهايي براي ناکام گذاشتن سارقان

شهروندان بايد از به نمايش گذاردن پول همراه خود بپرهيزند. همچنين هنگامي که قصد بازديد اتومبيل را دارند کيف دستي‌شان را درون خودرو نگذارند و هنگام حمل پول نيز از خيابان‌هاي خلوت تردد نکنند.

کد خبر: 2810

تابناک/ بر اساس اعلام پليس آگاهي، معمولا افراد کيف قاپ در اطراف بانک‌ها، محضرها، بنگاه‌ها،‌ مراکز خريد و يا بازار به دنبال فرصت مناسب هستند. بنابراين شهروندان بايد هنگام دريافت پول از اين اماکن مراقب اطراف خود به ويژه موتورسيکلت‌سواران باشند.

همچنين اگر اين افراد به علل مختلف مجبورند پول نقد را در کيف دستي يا ساک دستي و ... حمل کنند بايد از اقوام و دوستان خود به عنوان همراه و مراقب استفاده کنند، ضمن اينکه هنگام حمل پول نقد حتما از اتومبيل استفاده کرده و از پياده رفتن بپرهيزند.

شهروندان بايد از به نمايش گذاردن پول همراه خود بپرهيزند. همچنين هنگامي که قصد بازديد اتومبيل را دارند کيف دستي‌شان را درون خودرو نگذارند و هنگام حمل پول نيز از خيابان‌هاي خلوت تردد نکنند.

بايد در نظر داشته باشيد که کيف قاپي معمولا با موتورسيکلت‌هاي تندرو و يک نفر سرنشين با کلاه انجام مي‌شود؛ بنابراين بايد مواظب اين قبيل موتورسواران بود. کيف دستي را با دستي که در مجاور ديوار يا جوي آب است بايد حمل کرد و از حرکت در سطح سواره‌ خيابان پرهيز شود.

هنگام باز کردن در اتومبيل يا صندوق عقب و تماس تلفني نيز از گذاشتن کيف بر روي زمين خودداري شود. در هنگام خروج هم از بانک از قرار دادن پول نقد در کيسه نايلوني جدا خودداري شود.

پليس آگاهي با اشاره به شيوه برخي از سارقان در پنچر کردن خودروي مشتريان خود اعلام کرد: بنابراين ابتدا وجوه همراه را داخل اتومبيل قرار داد و در اتومبيل را قفل کرد و سپس اقدام به پنچرگيري شود. در رستوران‌ها نيز کيف را نبايد پشت صندلي آويزان کرد. هم‌چنين بايد در هنگام استفاده از تلفن، کيف را نزديک بدن يا در دستي که آزاد است نگه داشت؛ اما اگر کيف قاپيده شد بايد آن را رها کرد تا مورد حمله قرار گرفته نشده و به دنبال کيف کشيده نشويد.
هنگام پشت‌نويسي،‌ نبايد چک‌ها را بر روي پيشخوان بانک رها کرد. بهترين راه انتقال پول نيز استفاده از چک‌هاي بين بانکي، حواله‌هاي بانکي و عابر بانک است. از مبادله وجوه نقد با چک مشتريان حاضر در بانک نيز خودداري شود و هنگام دريافت وجوه نقد از بانک بايد مراقب افراد مشکوکي که افراد را تحت نظر گرفته‌اند، بود.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر