صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

رشد شتاب «علمی» کشور منفی شد

رئیس سازمان بسیج علمی کشور با اشاره به منفی شدن رشد شتاب علمی کشور، گفت: اگر وجه غالب محیط آموزشی ما به سمت سیاست برود با مشکل مواجه می‌شویم، بنابراین باید به سمت تولید علم بر اساس فرآیند انقلاب و اسلام حرکت کنیم.

کد خبر: 27876

حسین قدیانی رئیس سازمان بسیج علمی در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه ارائه آمار در مورد شتاب علمی کشور نیازمند تدوین شاخصه‌هایی برای تعیین میزان ضرب‌آهنگ شتاب علمی است، گفت: در این 35 سال یکی از بحث‌های جدی ما این بود که شورا باید شاخصه‌هایی را تعیین می‌کرد که قابل قضاوت باشد ولی حالا که این مساله صورت نگرفته است ما مجوبریم به آمار پایگاه‌های خارجی استناد کنیم.

وی افزود: پایگاه‌های خارجی در حال حاضر هم بر اساس شاخصه‌هایی که پیش از این در نظر گرفته می‌شد آمار تولیدات علمی ما را اعلام می‌کنند و با توجه به همان شاخص‌هایی که در سال‌های گذشته رشد شتاب علمی را نشان می‌داد حالا به ما اعلام می‌کنند که در دو سال گذشته رشد منفی داریم.

 

 

قدیانی اظهار داشت: به طور معمول رشد شتاب علمی کشور در سال‌های گذشته مثبت بوده است ولی حالا منفی شده و این مساله نشان‌ می‌دهد که ما حرکت قبلی را در تولید علم نداریم و این مساله باید از سوی کارشناسان بررسی شود.

رئیس سازمان بسیج علمی عنوان کرد: خارج از مباحث سیاسی و سیاست زدگی، دشمن به شدت نگران رشد علمی ما است و طبیعی است کارشکنی‌هایی را انجام دهند، بنابراین اگر وجه غالب محیط آموزشی ما به سمت سیاست برود با مشکل مواجه می‌شویم، بنابراین ما باید بتوانیم به رشد علمی مطلوب دست یابیم و به خصوص تولیداتی بر اساس فرایند انقلاب و اسلام داشته باشیم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر