صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

فتوای جنجالی درباره خوردن «تمساح»

شیخ وهابی سعودی با نوشتن فتوای جدیدی در مورد حلال بودن خوردن تمساح و خزندگانی همچون مار دریایی باعث ایجاد جنجال بزرگی در میان کاربران اینترنتی شد.

کد خبر: 27813

شفقنا: محمد العریفی، شیخ وهابی سعودی با نوشتن فتوای جدیدی در مورد حلال بودن خوردن تمساح و خزندگانی همچون مار دریایی باعث ایجاد جنجال بزرگی در میان کاربران اینترنتی شد.

پایگاه الوطن نوشت: وی برای توجیه صحت فتوای خود به یکی از آیات قرآن (احل لکم صید البحر و طعامه) استناد کرد که در آن خداوند بر حلال بودن خوردن و صید جانداران دریایی تاکید کرده است.

وی همچنین برای اثبات فتوای خود به شرح ابن عثیمیین استناد کرد و گفت: خوردن تمساح در آیه و شرح آن استثنا نشده، بنابراین خوردنش حلال است، و اما مار با وجود آن که خوردنش حرام است، اما حرمت جاندارانی که در خشکی زندگی می‌کنند، نمی‌تواند دال بر حرمت همان جانداران از نوع دریایی شود زیرا تمام حیواناتی که تنها در آب زندگی می‌کنند اعم از زنده و مرده حلال هستند.

انتشار فتوا بر روی پایگاه‌های اینترنتی باعث جنجال زیادی شد، به طوری که برخی از کاربران با نام بردن از نام حیواناتی همچون لاک پشت، جویای حلال بودن یا نبودن آن شدند و برخی دیگر با انتقاد از گفته‌های العریفی، نوشتند تمساح نه تنها حیوان دریایی نیست بلکه دو زیست است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر