صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

مراسم حج که همسریابی و روشن کردن شمع از ارکان آن است

آیین یهودی؛ مراسم حج که همسریابی و روشن کردن شمع از ارکان آن است دختران باید بهترین لباس های خود را که اولین بار در عمرشان می پوشند، به تن کنند ولی باید از پوشیدن شلوار ممانعت کنند و تنها دامن بپوشند.

کد خبر: 24921

روزنامه القدس العربی؛ معبد الغربیه محل برگزاری مراسم "حج " یهودی در روستای کوچکی در جزیره جربه در جنوب تونس که در گذشته یهودیان ساکن آن بودند، واقع شده و امروز به نام«حاره الصغیره» نامیده می شود.

 

بر پایه این گزارش؛ یهودیان معتقدند این زیارتگاه بعد از قدس قدیمی ترین زیارتگاه یهودیان در جهان است. مهمترین ارکان در این حج، جشن، برپایی نماز، روشن کردن شمع داخل کنیسه، ذبح قربانی و خوردن شرابی که از انجیر گرفته شده است، انجام می شود.

 

مهمترین رکن که در این آیین صورت می گیرد، آشنا شدن دختران با پسران بوده به گونه ای که از اقصی نقاط جهان برای دستیابی به همسر ایده آل خود به این مراسم حضور به هم رسانده اند.

 

در این آیین، دختران باید بهترین لباس های خود را که اولین بار در عمرشان می پوشند، به تن کنند ولی باید از پوشیدن شلوار ممانعت کنند و تنها دامن بپوشند چرا که شلوار در نزد یهودیان مکروه است.

  

 دختران شرکت کننده در این مراسم، تمام تلاش خود را برای یافتن همسر می کنند و از آن به یک پیروزی نام می برند.

 

البته تلاش برای دستیابی به همسرمنحصر میان دختران جوان نیست بلکه زنان مسن هم با حضور در این مراسم همسر خود را از میان همسالان خود پیدا می کنند.

 

لازم به ذکر است زنان و دختران یهودی در این آیین تنها با همدیگر آشنا می شوند ولی جشن ازدواج را به بعد از پایان آیین موکول می کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر