صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

هشدارپلیس به عابران پیاده چهارراه ولیعصر

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در مورد تردد عابران پیاده از معابر غیرمجاز و همچنین پریدن از نرده‌های چهارراه ولی‌عصر(عج) گفت: اگر حادثه و تصادف رانندگی رخ دهد کل قدر سهم علت تصادف به عابر پیاده منتسب می‌شود.

کد خبر: 22583

خبرگزاری فارس: معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در مورد تردد عابران پیاده از معابر غیرمجاز و همچنین پریدن از نرده‌های چهارراه ولی‌عصر(عج) گفت: اگر حادثه و تصادف رانندگی رخ دهد کل قدر سهم علت تصادف به عابر پیاده منتسب می‌شود.

سرهنگ پرویز حسینی معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در مورد برخورد با تخلفات عابران پیاده در عبور از محل‌های غیرمجاز، چهارراه‌ها، معابر و به خصوص پریدن از نرده‌های نصب شده در چهارراه ولیعصر(عج) اظهار داشت: به طور کل در قانون راهنمایی و رانندگی به صورت یک ماده قانونی ذکر شده است که در معابری که تسهیلات لازم همچون پل هوایی، پل روگذر و کانال عابر پیاده برای عبور عابران در نظر گرفته شده است چنانچه عابر از محل مجاز تردد نکرده و از معبر غیرمجاز عبور کند و حادثه و تصادف رانندگی رخ دهد کل قدر سهم علت تصادف به عابر پیاده منتسب می‌شود؛ البته اگر راننده مرتکب تخلف نشده باشد.

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: چنانچه راننده هم در این بین قصوری داشته باشد سهم تقصیر به هر دو - راننده و عابر - منتسب می‌شود.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به اجرایی شدن این طرح در سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: به کلیه کارشناسان اجرای این طرح ابلاغ شده است و در حوادثی که عابر پیاده‌رو مقصر تشخیص داده شود این قانون اعمال می‌شود.

سرهنگ حسینی، یکی از تقاطع‌های مصداق این قانون را چهارراه ولیعصر عنوان و خاطرنشان کرد: متأسفانه شاهد عبور عابران پیاده از نرده‌ها و تردد در سواره‌رو هستیم که اگر متأسفانه اتفاقی بیفتد موارد گفته شده اعمال خواهد شد؛ بنابراین به عابران پیاده و شهروندان توصیه می‌کنیم که از محل‌های مجاز برای تردد عابر پیاده استفاده کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر