صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 1

طرح برخورد با آرایشگاه‌های زنانه !!

نماینده قزوین از نامه جنجالی مردم برای برخورد با آرایشگاه‌های زنانه می‌گوید برخورد با آرایشگاه‌های زنانه را در کمیسیون فرهنگی مطرح می‌کنم

کد خبر: 22566

اعتماد/ نماینده قزوین از نامه جنجالی مردم برای برخورد با آرایشگاه‌های زنانه می‌گوید
برخورد با آرایشگاه‌های زنانه را در کمیسیون فرهنگی مطرح می‌کنم
 
 

 

گروه سیاسی| روز گذشته در برخی سایت‌های خبری ازجمله سایت عصرایران نامه‌ای خطاب به معاون سیاسی –امنیتی استانداری قزوین منتشر شد که در آن جمعی از صاحبان سازمان‌های مردم نهاد قزوین و اقشار مختلف مردم خواهان برخورد با برخی آرایشگاه‌های زنانه که خدمات بهداشتی ارایه می‌دهند شده بودند. این نامه که رونوشت آن برای ١٤ مسوول دیگر شهر قزوین فرستاده شده بود در رسانه‌ها با بعد گسترده‌ای منتشر شده بود. در همین راستا با سید مرتضی حسینی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت‌وگویی کوتاه کردیم تا از صحت انتشار این نامه باخبر شویم. حسینی نه تنها انتشار این نامه را تایید کرد بلکه از طرح برخورد با آرایشگاه‌های زنانه در کمیسیون فرهنگی مجلس هم خبر داد و گفت که برخی آرایشگاه‌ها مشغول ترویج فرهنگ غربی با ارایه خدمات بهداشتی هستند. متن گفت‌وگوی «اعتماد» با حسینی را در ادامه می‌خوانید:

  نامه‌ای از طرف «اقشار مختلف مردم قزوین» و «سازمان‌های مردم نهاد قزوین» منتشر شده که در آن خواستار برخورد با برخی از آرایشگاه‌های زنانه در این شهر شده‌اند. این نامه صحت دارد؟

بله، من هم خبر انتشار این نامه را شنیده‌ام.

  محور اصلی این اعتراض چیست؟

در برخی از آرایشگاه‌های شهر قزوین مجوز خالکوبی بر بدن زنان و این‌گونه مسائل داده شده است. که این مساله حرام است و در اسلام هم مورد نکوهش قرار گرفته است. اینچنین کارهایی کاملا برخلاف اصول اسلامی ما است. چنین کارهایی چون در سایر کشورهای جهان صورت می‌گیرد متاسفانه برخی در داخل کشور ما هم می‌خواهند که خود را با جهانیان منطبق کنند. این در حالی است که چنین کاری به هیچ عنوان در شان ملت ایران نیست. به هر حال قزوین یک شهر مذهبی است که گرایشات مذهبی مردمش بسیار زیاد است از همین جهت باید با چنین کارهایی برخورد شود.

  البته ظاهرا محور اصلی اعتراضات این مردم «خالکوبی» نیست و به برخی مسائل دیگری که در آرایشگاه‌ها عنوان «بهداشتی» دارند هم ایراد گرفته‌اند. اینطور نیست؟

بله، مسائل متنوعی است اما ما با خالکوبی نیز مخالف هستیم.

  یعنی این مجوزها جدیدا به آرایشگاه‌ها داده شده است؟

بله، اخیرا ما متوجه شده‌ایم که به برخی آرایشگاه‌ها مجوز داده می‌شود تا برخی کارهای خاص را انجام بدهند.

  نویسندگان این نامه جزو گروه خاصی بوده‌اند یا اینکه مردم عادی شهر قزوین هستند؟

نه، نویسندگان نامه مردم مومن و مذهبی قزوین هستند که با ارایه مجوز به آرایشگاه‌های زنانه‌ای که برخلاف اسلام کار می‌کنند کاملا مخالف هستند.

  می‌توانید بگویید که چند درصد مردم قزوین با این کار مخالف هستند و این نامه از سوی چند نفر نگارش شده است؟

من نماینده اکثریت مردم قزوین هستم. همان‌طور که من مخالف رواج چنین کارهایی در شهر مذهبی قزوین هستم بدون شک اکثریت مردم هم با این کار مخالف هستند.

  یعنی شما فکر می‌کنید با نوشتن نامه مشکل حل شود؟ یعنی این موضوع جزو اولویت‌های مردم قزوین است؟

بله، طبیعی است زمانی که مخالفتی با چنین اقداماتی نشود ممکن است درجه رواج این کارها بیشتر شود. بسیاری برای درآمدزایی در شهر قزوین مشغول گسترش آرایشگاه‌های زنانه هستند.

  فکر نمی‌کنید که برخی از زنانی که برای اقدامات بهداشتی به این آرایشگاه‌ها نیاز داشته باشند به شهرهای دیگر بروند؟

شهرهای دیگر به خودشان مربوط است. مهم برای ما این است که در شهر مذهبی قزوین چنین اقدامی صورت نگیرد. اصلا باید برخورد با آرایشگاه‌های زنانه از بالا صورت بگیرد و بدون شک من در کمیسیون فرهنگی مجلس این موضوع را مطرح می‌کنم تا با آرایشگاه‌هایی که چنین اقداماتی را انجام می‌دهند برخورد شود. به هر حال ما به دنبال آن هستیم که قداست شهر مذهبی قزوین حفظ شود.

  پس خود شما هم پیگیر هستید و از مردمی که این نامه را نوشته‌اند حمایت می‌کنید؟

بله من ١٠٠درصد حامی آن هستم.

نظرات بینندگان

  • | |

    منم موافقم خدا میدونه چه کثافت کاری های توی انی ارایشگاههای زنانه میشه از خالکوبی های بسیار زننده روی بدن تا...

ارسال نظر