صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

رابطه با مادرشوهر در دوران نامزدي

کد خبر: 2222

قصه مشکلات عروس و مادر شوهر حرف تازه اي نيست که شايد در دوران نامزدي يا روزهاي بعد از ازدواج پيش بيايد. بيشتر عروس ها گاهي از دست مادر شوهرشان دلگير مي شوند و مادرشوهر ها هم بعضي وقت ها از رفتار عروس ها گلايه دارند. بهتر است قبل از اينکه داستان زندگي شما پيچيده شود مشکلات کوچک را با مادرشوهرتان حل کنيد و زندگي را به شيوه مسالمت آميز پيش ببريد.
عروس و مادر شوهر
در اينجا چند مورد از مشکلات عروس ها با مادرشوهر هايشان را مطرح مي کنيم. بهتر است شما هم آنها را بخوانيد. شايد مشکل شما هم باشد.
در دوران نامزدي، ممکن است مادرشوهر شما سعي کند زيادي به شما نزديک شود. حريم خصوصي شما و نامزدتان را ناديده بگيرد و در تمام رفت و آمدهاي دوران عقد، گشت و گذارها، سفرها و تفريحاتتان همراهتان باشد. اين که از هر سه چهار بار رستوران رفتن شما، مادرشوهرتان همراهتان باشد چيز بدي نيست اما اگر قرار باشد فضاي شخصي تان را با حضور او محدود کنيد بدون شک آينده خوبي در انتظار رابطه شما نيست.
زندگي در چنين شرايطي بايد به حالت دوري و دوستي باشد. در هر رابطه اي بايد براي افراد حد و مرزي وجود داشته باشد. شايد شما و همسرتان بعضي وقت ها بخواهيد تنها باشيد.
اگر از ابتدا اين روابط را بپذيريد بعد از مدتي تغييرات آن کمي سخت مي شود. بهتر است براي خانواده دو نفره جديدتان قانون بگذاريد. خودتان و همسرتان با همفکري هم بگوييد که بطور مثال در روزهاي آخر هفته مي خواهيد در کنار مادرشوهرتان غذا بخوريد و بقيه مواقع تنها با هم شام بخوريد و وقتتان را باهم بگذرانيد. بايد براي زندگي تان نظم و مرز مشخصي تعيين کنيد. وقتي چنين نظم و مرزي نباشد ممکن است مشکلاتي ايجاد شود.
علاوه بر اين در سليقه ها هم بايد اين مرز رعايت شود. به مادرشوهرتان بگوييد که در مورد خريد جهيزيه يا خريد عقد سليقه من و همسرم اين است. از تحميل ها ممانعت کنيد. بهتر کار اين است که روابط شما در قالب چهار چوبي باشد. افراد در سن و سال بالا حوصله شان زود سر مي رود و چون فعاليت ديگري ندارند مي خواهند به روابط ديگران سر بزنند.
انتظارات کوچک و بزرگ
خيلي از مادرشوهرها وقتي پسرشان تصميم به ازدواج مي گيرد شروع به بي تابي مي کنند. وابستگي به آنها اجازه نمي دهد به راحتي پسرشان را از دست بدهند و به همين دليل درست مثل هوو به شما نگاه مي کنند. به خصوص اگر مادرشوهر شما فرزند بزرگ ديگري نداشته باشد يا همسرش را از دست داده باشد اين وابستگي بيشتر است. او به دنبال حامي، مونس و همدم است و با ازدواج پسرش احساس خلا شديدي به سراغش مي آيد که سعي مي کند در کنار نزديک ترين افراد زندگي اين خلا را پر کند.
بهترين کار براي بازگشت به زندگي عادي اين مادرشوهر اين است که خانواده به جاي اينکه به خلاص شدن از دست اين خانم فکر کنند، براي اين فرد فعاليت هاي اجتماعي تازه اي پيدا کنند. به طور مثال او را در کلاس ورزشي ثبت نام کنند، باهم به پارک بروند و بطور کلي در جمع ها بيشتر حضور داشته باشند تا شبکه دوستانش فعال تر شود. حتي مي توانند براي او يک سفر زيارتي با دوستان ترتيب دهند و به او کمک کنند تا به زندگي عادي برگردد. بدين ترتيب شرکت در دورهاي زنانه، ارتباط با اقوام و دوستان و کمک هايي از اين دست او را از حالت چسبندگي به پسرش رها مي کند.
دخالت مادرشوهر قبل از ازدواج
اگر مادرشوهرتان قبل از عروسي و هم خانه شدن تان با همسر، زيادي در کارتان سرک مي کشد، بايد بدانيد که مديريت نکردن شما باعث مي شود اين دخالت ها در آينده هم ادامه داشته باشد. براي کاهش اين مشکلات بهتر است که همراه با همسرتان به تنهايي به خريد و انجام تدارکات عروسي برويد. اگر خودتان همراه با مادر يا ساير اقوام هستيد نبايد انتظار داشته باشيد که همسرتان تنها باشد. در اين صورت مادر او هم همراهي اش مي آيد. هر دوي شما بايد به خانواده هايتان توضيح دهيد که مي خواهيد دو نفري باهم کارها را انجام دهيد. اگر در ابتدا اجازه دهيد دخالت در زندگي شما وجود داشته باشد کنترل آن بعد از ازدواج سخت مي شود واين موارد بستگي به رفتارهاي خودتان دارد.

تبيان/

نظرات بینندگان

ارسال نظر