صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

مهمترين عامل خودکشي در مردان جوان

نماينده مردم دشت آزادگان و هويزه در مجلس درباره خودکشي‌هاي اخير در مسجد سليمان گفت: اگرچه بيشتر شهرهاي استان خوزستان جزء مناطق محروم کشور هستند، اما به علت آمار بيکاري بيشتر در مسجد سليمان، اقدام به خودکشي‌ در اين منطقه بيشتر است.

کد خبر: 1945

ايلنا/ نماينده مردم دشت آزادگان و هويزه در مجلس درباره خودکشي‌هاي اخير در مسجد سليمان گفت: اگرچه بيشتر شهرهاي استان خوزستان جزء مناطق محروم کشور هستند، اما به علت آمار بيکاري بيشتر در مسجد سليمان، اقدام به خودکشي‌ در اين منطقه بيشتر است.

ناصر صالحي‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، گفت: سال گذشته شنيدم بيش از ۱۹۰ مورد اقدام به خودکشي در مسجد سليمان انجام شده که البته منجر به فوت اين افراد نشده است.

وي با بيان اينکه بيشتر اين خودکشي‌ها را جوانان و به خصوص مردان انجام‌داده‌اند، افزود: بيشتر اين افراد کساني هستند که از بيکاري يا اعتياد در رنج بوده و برخي نيز با وجود تاهل موفق به يافتن کار نشده‌اند.

صالحي نسب با تاکيد براينکه بيکاري مهمترين عامل اين خودکشي‌ها بوده است، تصريح کرد: در حال حاضر ۴۳ درصد پتروشيمي کشور در ماهشهر و بندر امام قرار دارد که بيشتر کارکنان آن غيربومي بوده و اين درحالي است؛ مردم ماهشهر با نرخ ۲۴ درصدي بيکاري مواجه هستند.

نماينده مردم دشت آزادگان و هويزه با اشاره به آمار بالاي خودکشي در حوزه انتخابيه خود گفت: تعداد زيادي از مردم دشت آزادگان و هويزه به دليل بيکاري به کشور استراليا پناهنده شده و يا به کشورهاي حوزه خليج فارس رفته‌اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر