صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

تعطیلی ۵۴ مکان پذیرایی و اقامتی متخلف

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت ۵۴ مکان پذیرایی و اقامتی و دفتر خدمات مسافرتی متخلف در ۹۰ روز گذشته تعطیل شده است .

کد خبر: 18532

مسعود سلطانی فر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت در 9 روز گذشته از 28 اسفند 93 تا هفتم فروردین 94 حدود 29 هزار بازرسی از اماکن پذیرایی، اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی انجام شده است.

سلطانی فر افزود: تعداد بازرسی ها در مدت یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 33 درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  با بیان اینکه تعدادی از مراکز و اماکن که خدمت رسانی خوبی نداشتند تذکر کتبی یا شفاهی دریافت کردند گفت: ‌در این مدت هشت مرکز اقامتی،  25 دفتر خدمات مسافرتی و 21 مرکز پذیرایی بین راهی که خدمت رسانی مناسبی نداشته اند تعطیل شدند. 

سلطانی فر با اشاره به اینکه تعداد تخلفات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است افزود: ‌در این بازرسی ها مراکز و دفاتری که خدمات خوبی ارائه داده اند بصورت کتبی تشویق شدند.

بازدید سی میلیون نفر از موزه ها و مراکز فرهنگی و تاریخی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در 9 روز گذشته حدود 30 میلیون نفر از موزه ها و مراکز فرهنگی و تاریخی کشور بازدید کرده اند.

مسعود سلطانی فر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 168 درصد افزایش داشته است.

سی و یک و نیم میلیون نفر شب اقامت

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: همچنین مجموع اقامت هایی که از 28 اسفند 93 تا پایان هفتم فروردین 94 در اقامتگاه های رسمی ثبت شده است بیش از 31 میلیون و نیم نفر شب است.

سلطانی فر با بیان اینکه این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 20 درصد افزایش دارد افزود: این اقامت ها در هتل ها، ‌هتل آپارتمان ها، ‌مهمان پذیرها، ‌اماکن اقامتی آموزش و پرورش و سایر ادارات و همچنین کمپ های دائمی و موقت است که امکان شمارش مسافران در آن ها وجود دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: حدود 10 درصد از این مسافران در هتل ها، ‌هتل آپارتمان و مهمان پذیرها، ‌حدود 18 درصد در اماکن اقامتی آموزش و پرورش شامل خانه معلم و مهمانسراها، حدود 20 درصد در مسافرخانه ها و بقیه نیز در مهمانسرای ادارات،‌ دانشگاه ها و کمپ های دائم و موقت اقامت داشته اند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر