صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

در خانه چه چيزي همسرتان را شاد مي کند؟

شايد اکنون زمان آن رسيده که چيدمان اتاق نشيمن خود را تغيير دهيد و يا يک تغيير دکوراسيون ساده در خانه خود ايجاد کنيد. در يک نظرسنجي که اخيرا انجام شده که 87 درصد از شرکت کنندگاني که خانه خود را بازسازي کرده يا تغييري در آن ايجاد کرده بودند، اقرار کردند که طراحي و تغيير خانه‌يشان بر روي احساس شادي آن‌ها تاثير زيادي داشته است. بنابراين اگر در دو سال گذشته دکوراسيون خانه خود را تغيير داده‌ايد و يا آن را بازسازي کرده‌ايد، احتمالا جزء آن هايي هستيد که اکنون احساس شادي بيش‌تري در خانه خود مي‌کنند. فقط 51 درصد از افراد گفته‌اند با اينکه خانه‌يشان نياز به تغيير و بازسازي دارد ولي با وضعيت کنوني هم در خانه احساس شادي مي‌کنند.

کد خبر: 1778

چيدانه/ شايد اکنون زمان آن رسيده که چيدمان اتاق نشيمن خود را تغيير دهيد و يا يک تغيير دکوراسيون ساده در خانه خود ايجاد کنيد. در يک نظرسنجي که اخيرا انجام شده که 87 درصد از شرکت کنندگاني که خانه خود را بازسازي کرده يا تغييري در آن ايجاد کرده بودند، اقرار کردند که طراحي و تغيير خانه‌يشان بر روي احساس شادي آن‌ها تاثير زيادي داشته است. بنابراين اگر در دو سال گذشته دکوراسيون خانه خود را تغيير داده‌ايد و يا آن را بازسازي کرده‌ايد، احتمالا جزء آن هايي هستيد که اکنون احساس شادي بيش‌تري در خانه خود مي‌کنند. فقط 51 درصد از افراد گفته‌اند با اينکه خانه‌يشان نياز به تغيير و بازسازي دارد ولي با وضعيت کنوني هم در خانه احساس شادي مي‌کنند.
براي ايجاد احساس شادي حتما نبايد خانه شما قصري غرق در طلا باشد. در حقيقت، طبق اين تحقيق، تمام آن چيزي که به آن نياز داريد پنجره‌هاي بزرگ و مبلمان راحت است. اين دو عنصر (به ترتيب 74 و 70 درصد) در صدر فهرستي قرار دارند که انسان‌ها را در خانه شاد مي‌کنند.
مطمئنا من دوست دارم در خانه احساس آرامش کنم و از منظره‌اي که نور آفتاب تابيده در خانه ايجاد مي‌کند لذت ببرم، البته تا زماني که مانع تماشاي مسابقه فوتبال در LCDهاي بزرگ نشود. اين تحقيق نشان مي‌دهد که مردان دو برابر زنان (40 درصد در برابر 17 درصد) از LCDهاي با صفحه بزرگ لذت مي‌برند. هم‌چنين صداي تلويزيون سه برابر براي مردان مهم‌تر از زنان (15 درصد در برابر 5 درصد) است.
اين امر به اين معني است که مردان فقط با ديدن تلويزيون با صفحه بزرگ لذت نمي‌برند، بلکه صداي آن هم براي آن‌ها مهم است.
به طور کلي، انسان‌ها در اتاق‌هاي پاکيزه و منظم (72 درصد) و راحت و دنج (68 درصد) احساس شادي مي‌کنند. مردان اتاق‌هاي راحت و آرام را ترجيح مي‌دهند در حالي که زنان به اتاق‌هاي تميز و پاکيزه بيش از هر چيز اهميت مي‌دهند.
اکثر مردان (35 درصد) از صداي موسيقي در خانه لذت مي‌برند، در حالي که زنان (35 درصد) صداي خانواده خود را ترجيح مي‌دهند. البته با توجه به مکاني که در آن زندگي مي‌کنيد اين آمار و ارقام تغيير مي‌کند. ساکنان خانه‌هاي روستايي صداي حيات وحش را ترجيح مي‌دهند، در حالي که ساکنان مناطق حومه شهر عاشق شنيدن صداي گفت وگوي کودکان و اعضاي خانواده هستند. ساکنان خانه‌هاي شهري بيش از هر چيز عاشق صداي موسيقي هستند.
در مورد بوها چه طور؟ عطر غذاي در حال پخت در صدر فهرست قرار دارد و 39 درصد پاسخ دهندگان گفته‌اند که بوي غذا آن‌ها را شاد مي‌کند. نسيم تازه 33 درصد و بوي شمع 14 درصد از آن‌ها را شاد مي‌کند.
42 درصد از پاسخ دهندگان گفته‌اند که در درون خانه در اتاق نشيمن و 15 درصد در آشپزخانه احساس شادي مي‌کنند. به علاوه، در جمع خانواده بودن ترجيح پاسخ‌دهندگان بوده است. 49 درصد گفته‌اند که در کنار خانواده خود احساس خوشحالي مي‌کنند، در حالي که 29 درصد دوست دارند در کنار دوستان خود باشند.
افرادي که گفته‌اند خانه‌يشان نياز به تغيير دارد در اتاق خواب خود (23 درصد) احساس شادي مي‌کنند. شايد آن‌ها از بي‌نظمي خانه در درون اتاق خواب پنهان مي‌شوند؟ شايد اتاق خواب تنها پناهگاه آن‌ها باشد؟ شايد بي‌نظمي آن‌ها را خسته کرده است؟ يا شايد آن‌قدر سرشان شلوغ است که نمي‌توانند به خانه‌يشان توجهي بکنند؟
چه چيزهاي ما را شاد نمي‌کند؟ ظرف‌ها. پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که اگر مجبور نبودند ظرف‌هاي کثيف موجود در سينک (32 درصد) را بشورند احساس شادي بيش‌تري مي‌کردند. و 16 درصد دوست دارند از مرتب کردن تخت‌خواب فرار کنند.
در نهايت بايد گفت که تغيير چيدمان خانه در شادي شما اثرگذار است. البته تمام اين چيزها به خود شما بستگي دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر