صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

تخلیه پاساژ علاء الدین تهران

این پاساژ با حکم کمیسیون ماده 100 تخلیه شد و ظرف چند روز آینده نیز طبقات غیرقانونی آن نیز تخریب می شود.

کد خبر: 1763

این پاساژ با حکم کمیسیون ماده 100 تخلیه شد و ظرف چند روز آینده نیز طبقات غیرقانونی آن نیز تخریب می شود. 
 
کاملا به صورت توافقی این قضیه رخ داد. طبقه منفی 3 به طور کامل تخلیه شد. 
 
ماموران شهرداری منطقه 11 با حکم کمیسیون ماده 100 این کار اجرا شد. گفته می شود تخریب بعد از تخلیه کامل صورت می گیرد. این طبقه تغییر کاربری داده می شود به پارکینگ تبدیل می شود. 
 
ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس به بیان اینکه  پاساژ علاء الدین تخریب نشده است، گفت: قرار نبود دیروز کار انجام شود ولی تخلیه فعلا انجام شده و حتما باید در ۴ تا ۵ روز آینده تخریب انجام شود.عبلائ الدین دیروز قطعی نبود قرار است. 
 
وی با اشاره به اینکه طبقه  منفی ۳ این پاساژ تبدیل به پارکینگ می شود گفت: طبقه ۷ تخریب می شود چرا که غیرقانونی ساخته شده است. 
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طبقه ۷ طبق طرح تفصیلی و مباحث شهرسازی ساخته نشده است، گفت: در این پاساژ باید  ۶ طبقه ساخته می شد  و هر گونه بارگذاری در این ساختمان باید با اجازه شهرداری انجام می شد که نشد. 
 
به گفته قناعتی، ۶ طبقه دیگر پاساژ هم شرایط مفیدی برای پاسخگویی به نیاز شهروندان را ندارد و سازمان آتش نشانی هم ایمنی این ساختمان را تایید نکرده است. 
 
وی با اشاره به اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰رای به قلع و قمع این ساختمان داد گفت: ابتدا  دیوان عدالت جلوگیری کار را متوقف کرد و  با پیگیری‌های صورت گرفته دیوان هم رای را تایید کرد و گفت باید این اتفاق بیفتد. 
 
عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به شهردار تهران مهلت یک ماهه دادیم تا این کار را انجام دهد و  چند روز بیشتر از این مهلت  باقی نمانده است باید این حکم اجرا شود. 

 
منبع: فارس

نظرات بینندگان

ارسال نظر