صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 1

کتک خوردن خانم پرستار در اتاق عمل

تکنسين بيهوشي بيمارستان شهيد صدوقي يزد که شاهد کتک خوردن يک پرستار زن در اتاق عمل اين بيمارستان بود براي روشن شدن ابعاد واقعي اين اتفاق توضيحاتي ارائه داد.

کد خبر: 1678

جام نيوز/ تکنسين بيهوشي بيمارستان شهيد صدوقي يزد که شاهد کتک خوردن يک پرستار زن در اتاق عمل اين بيمارستان بود براي روشن شدن ابعاد واقعي اين اتفاق توضيحاتي ارائه داد.

محسن فخرالفخر تکنسين بيهوشي اتاق عمل بيمارستان صدوقي يزد در گفت و گو با خبرنگار سلامت نيوز درباره ماجراي ضرب و شتم سوپروايزر اتاق عمل بيمارستان صدوقي يزد از سوي يک پزشک؛ گفت:« ضرب و شتم به آن صورت که مطرح شده؛ نبوده است. اين پزشک به تازگي براي پيوند کليه به بيمارستان صدوقي آمده بود که به دليل کمبودها و نداشتن کمد براي تعويض لباس، روز حادثه براي اعتراض به اين وضعيت به صورت نمادين با کت و شلوار و کفش به اتاق عمل وارد شده است».

وي ادامه داد:«سوپروايزر اتاق عمل در واکنش به اين اقدام چندين بار به پزشک تذکر داده است اما وي زيربار نرفته و عنوان کرده من امروز مي خواهم با اين لباس ها به اتاق عمل بروم. سوپروايزر به درخواست رييس بيمارستان به عنوان مسئول اتاق عمل شروع به گرفتن عکس از اين پزشک مي کند که همين مسئله موجب بروز درگيري و در نهايت ضرب و شتم سوپروايزر مي شود».

وي با اشاره به عذرخواهي پزشک بعد از گذشت چند روز از ماجرا؛گفت:«پزشک عنوان کرده قصد ضرب و شتم نداشته اما به دليل عکس گرفتن عصباني شده است؛ اما سوپروايزر عذرخواهي پزشک را قبول نکرده و اقدام به شکايت کرده است. البته رييس دانشگاه از اين خانم نيز اعلام حمايت کرده و قول پيگيري ماجرا را داده است».

وي در پاسخ به اينکه آيا اين اقدام به اصطلاح نمادين پزشک(ورود با کت و شلوار به اتاق عمل) موجب به خطر افتادن جان بيماران نمي شود؛ گفت:« بله. زماني که پزشک به اتاق عمل وارد مي شود يک بيمار از ناحيه کمر تحت عمل جراحي قرار داشته است و چنين عمل هايي ريسک عفونت بالايي دارد و يکي از معضلات ما اين است که آمار عفونت اتاق عمل ما بالا است چه رسد به اينکه بدون لباس مخصوص هم وارد اتاق عمل شوند».

تکنسين بيهوشي بيمارستان صدوقي يزد در پايان گفت:« بخش پيوند بيمارستان راه اندازي شده است اما بخش اتاق عمل بيمارستان تجهيز نشده و به صورت سمبليک راه اندازي شده است و بعد از افتتاح آن توسط وزير، در آن بسته شده است و عملا افتتاح نشده و مجبورند براي پيوند کليه به اتاق عملي که براي جراحي ارتوپدي است بيايند».

گفتني است احمد نجاتيان قائم مقام سازمان نظام پرستاري نيز گفته که سازمان نظام پرستاري به ماجراي کتک خوردن پرستاري در گوشه اي از کشور با قدرت وارد شده و از طريق محاکم قضيه را دنيال مي کند.

نظرات بینندگان

  • پرستار عدالتخواه

    | |

    واقعاکه خجالت‌آوره.این هم از نخبگان کشورما که باانسانهای ماقبل تاریخ موتوحش هیچ فرقی ندارند. !!!!!!!

ارسال نظر