صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

قربانی اسید پاشی در انتظار حکم دادگاه + عکس

دادگاه رسیدگی به شکایت زیور پروین، شاکی از اسیدپاشی امروز تشکیل شد اما هنوز مشخص نیست چه کسی مرتکب این عمل شنیع شده است. زیور به همراه دختر ۱۸ ساله اش در سال ۱۳۹۰ توسط برادر همسرش، مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفت. دختر18 ساله زیور، یثری تنها ۱۸ روز پس از حادثه اسیدپاشی بر اثر صدمات ناشی از حادثه، جان خود را از دست داد.

کد خبر: 1604

دادگاه رسیدگی به شکایت زیور پروین، شاکی از اسیدپاشی امروز تشکیل شد اما هنوز مشخص نیست چه کسی مرتکب این عمل شنیع شده است. زیور به همراه دختر ۱۸ ساله اش در سال ۱۳۹۰ توسط برادر همسرش، مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفت. دختر18 ساله زیور، یثری تنها ۱۸ روز پس از حادثه اسیدپاشی بر اثر صدمات ناشی از حادثه، جان خود را از دست داد.

پس از فوت همسرزیور، او و فرزندانش (یک دختر و دو پسر) در خانه‌ای زندگی می‌کردند که در طبقه فوقانی آن برادرشوهرش زندگی می کرد. قرار بود یثری ازدواج کند اما عمویش با این ازدواج مخالف بود. برادر شوهرهای زیور ، اسفندیار و یادگار ، 4 لیتر اسید را به روی این مادر و دختر پاشیدند تا دیگر احتمالا زنی از خانواده شان جرات نکند روی حرف آن ها حرف بزند.

گفتگویی کوتاه با این قربانی اسیدپاشی انجام داده ایم.

این قربانی اسیدپاشی می گوید: یکی از برادرشوهرهایش که معتاد هم هست قبول کرده که او بر روی زیور و یثری اسیدپاشیده اما این واقعیت ندارد. متهمان اصلی به او پول داده اند تا اعتراف کند. اومی گوید: امیدوار است قاضی رای نهایی را صادر کند و با مجازات مجرم او اندکی تسلی یابد.

زیور گفت: خواهر شوهرم به زن برادرم گفته ما فامیل هستیم و زیور غریبه باید پشت هم باشیم! زیور با ناامیدی می گوید: تا حالا بر روی هر کسی که اسیدپاشی شده مجرم پیدا شده است اما هنوز پرونده من به سرانجامی نرسیده است.

بیمارستان ها دفترچه بیمه قبول نمی کنند

3 سال بعد از حادثه اسیدپاشی زیور هنوز درگیر مداواست و دیگر پولی برایش باقی نمانده. او بیمه خدمات نیروهای مسلح است اما می گوید که بیشتر بیمارستان ها مانند لبافی نژاد بابت عمل های جراحی این بیمه را قبول نمی کنند و او باید شخصا هزینه را بپردازد. می گوید فقط50 میلیون تومان بیمه هزینه کرده است و بالای 130 میلیون شخصی و هنوز عمل های جراحی زیادی باقی است.

این قربانی اسیدپاشی تاکید کرد: اوایل خیلی از داروها به سختی پیدا می شد و آزاد بودند با این که او باید روزی 2 تا 3 بار این داروها را استفاده می کرد باید هم سختی پیدا کردن را خانواده تقبل می کرد و هم هزینه داروها را.

نیاز به اعزام به خارج از کشور دارم

زیور می گوید: پارسال در بیمارستان فاطمه الزهرا جراحی پلاستیک بینی انجام دادم و سه تا 4 بار عمل کردم اما هنوز بینی ام شکل بینی نگرفته است. 8 ماه قبل به من گفتند برای عمل اولویت اصلی هستم اما هنوز هیچ خبری به من نداده اند. یک چشم من کاملا تخلیه شده است و برای دیگری سال گذشته قرنیه مصنوعی خریدیم که فقط 5 میلیون و صدهزار تومان قیمت قرنیه شد و عملش هم 8 میلیون تومان. من یک پسر کوچک دارم که خیلی به من وابسته است و از دیدن من منقلب می شود. امیدوارم صورت من اندکی بهتر شود تا پسرم وضعیت روحی بهتری پیدا کند. می گوید هر عمل کمتر از سه تا چهار میلیون تومن نیست و تازه رضایت بخش هم نیست. اگر امکان اعزام من به خارج ازکشور باشد امیدوارم وزارت بهداشت به من کمک کند اینجا با این که زحمت می کشند اما نتیجه رضایت بخشی حاصل نمی شود.

زیور ادامه داد: من کاملا به دیگران برای انجام کارهایم وابسته شدم و در تهران در منزل استیجاری یکی از اقوامم به خاطر پیگیری درمانم زندگی می کنم. خودشان 4 نفر هستند و من با دو پسرم هم سربار آن ها شده ایم. خیلی به سختی به خاطر تعداد نفرات به ما خانه اجاره می دهند. هزینه های زندگی هم کمرشکن است من هم امکان کار کردن ندارم.

این قربانی اسیدپاشی می گوید: برای معالجاتش به کمک خیرین نیاز دارد و تا این جا هم با کمک آن ها ادامه داده است. خانواده هر کمی می توانسته کرده و برای درمان او وام گرفته است اما هزینه ها تمام نشدنی است.

زیور در انتها از دولت می خواهد که اسیدپاشی را جدی بگیرد چرا که این روزها دارد بیشتر می شود و او نگران یثری هاست.

شماره حساب زیور پروین به شماره 6273811028522834 بانک انصار به درخواست او در این خبر گنجانده شده برای کسانی که تمایل دارند با کمک های خود اندکی وضعیت او را بهبود بخشند

نظرات بینندگان

ارسال نظر