صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

آيا ميتوان به سوسيس و کالباس هاي موجود در بازار اطمينان کرد؟

انتشار اخبار ماه‌هاي گذشته درباره استفاده از ضايعات مرغ در توليد سوسيس و کالباس کاهش 15 تا 20 درصدي مصرف فرآورده‌هاي پروتئيني را به دنبال داشته است و اين يعني تعداد زيادي از مردم در مورد سلامت سوسيس و کالباس هاي موجود در بازار به ترديد افتاده اند.

کد خبر: 1552

پارسينه/ مطلبي که مي خوانيد در پارسينه منتشر شده و انتشار آن الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.
انتشار اخبار ماه‌هاي گذشته درباره استفاده از ضايعات مرغ در توليد سوسيس و کالباس کاهش 15 تا 20 درصدي مصرف فرآورده‌هاي پروتئيني را به دنبال داشته است و اين يعني تعداد زيادي از مردم در مورد سلامت سوسيس و کالباس هاي موجود در بازار به ترديد افتاده اند.

غير از کساني که به خاطر عدم اطمينان به سلامت خمير مرغ مصرفي در صنعت سوسيس و کالباس و احتمال وجود باقيمانده امعاء و احشاء مرغ در خمير مرغ از مصرف فرآورده هاي گوشتي صرفنظر کرده اند، تعدادي از مردم هم که يا ناگزير از مصرف هستند(از نظر مصرف سوسيس و کالباس در فست فودها) يا در جدال با نفس خود نمي توانند بر آن غلبه کنند و از لذت خوردن سوسيس و کالباس دست بکشند، نوعي عذاب وجدان را تحمل مي کنند.
دليلش همين تناقض موجود در اظهارنظر مقامات و دستگاه هاي مختلف در مورد سلامت خمير مرغ و فرآورده هاي گوشتي است.

وزير بهداشت‌ در اظهارنظري در اين باره استفاده از خمير مرغ را در همه جاي دنيا معمول دانست و در عين حال گفت که چون در ايران حجم توليد مواد غيرمجاز زياد است و استانداردها رعايت نمي‌شود، اعلام کرديم که استفاده از خمير مرغ به اين شکل مجاز نيست.

قاضي‌زاده هاشمي بر لزوم بهداشتي بودن خمير مرغ هم تاکيد کرد و گفت که بايد بر توليد آن هم نظارت‌هاي جدي صورت بگيرد.
او البته در اظهار نظر ديگري گفت که ‌خود و خانواده‌اش هرگز از اين محصولات استفاده نمي‌کنند، چون آن‌ها را مضر براي سلامت مي‌دانند.

هدايت حسيني، مدير کل نظارت و ارزيابي فرآورده هاي خوراکي و آشاميدني سازمان غذا و داروي وزارت بهداشت نيز در اظهار نظر ديگري گفت که اگر در توليد خمير مرغ از گوشت هاي سالم استفاده شود، مي توان از آن به عنوان يک محصول حاوي پروتئين استفاده کرد.

او البته اضافه کرد که تا زماني که در وزارت بهداشت در مورد سلامت خمير مرغ اطمينان حاصل نشود، استفاده از آن در محصولات غذايي مجاز نخواهد بود.

چندي بعد از انتشار اخبار مربوط به استفاده از خميرمرغ ناسالم در صنعت سوسيس و کالباس، سخنگوي سازمان غذا و دارو خبر داد که براي جلوگيري از هرگونه سوءاستفاده صنايع توليد‌کننده سوسيس و کالباس، از اين پس مجوزهاي توليد براي اين صنايع سه‌ماهه خواهد بود و صرفا نتايج بررسي‌هاي انجام شده در طول اعتبار مجوز و تاييد نبود خمير‌مرغ در محصول توليد شده مي‌تواند زمينه تمديد مجوز سه‌ماهه را فراهم کند.

وي البته تاکيد کرد که طي مهلتي که از سوي سازمان غذا و دارو براي حذف خمير مرغ از سوسيس و کالباس در نظر گرفته شده، آيين‌نامه‌هاي مربوط هم تدوين و تصويب خواهد شد که بعد از ابلاغ اين آيين نامه که در جلسات مشترک با اعضاي انجمن‌هاي داراي مجوز صنعت فرآورده‌هاي پروتئيني در حال تهيه است، ممنوعيت استفاده از خمير‌مرغ در سوسيس و کالباس الزامي و اجباري خواهد بود.

وي همچنين خبر داد که طي مذاکرات انجام شده با سازمان دامپزشکي، قرار است قطعه‌بندي مرغ در قصابي‌هاي سطح شهرها ممنوع شده و کشتارگاه‌ها، تنها مراکز مجاز به قطعه‌بندي مرغ باشند تا از تخلف توليد‌کنندگان سوسيس و کالباس که از ضايعات مرغ موجود در قصابي‌ها به جاي اسکلت مرغ در توليد محصولات خود استفاده مي‌کردند هم جلوگيري شود.


اين اظهارنظرها گلايه محمد موسوي رييس اتحاديه فرآورده‌هاي گوشتي را به دنبال داشت. او از ايجاد مشکلاتي براي صنعت فرآورده‌هاي گوشتي و تزلزل و نابساماني براي توليدکنندگان سخن گفت و دليل آن را اينطور تشريح کرد: دست‌اندرکاران و مسوولان نظارت به جاي آنکه وظايف خود را در نظارت بر مواد اوليه واحدهاي توليدي اعمال کنند، درصدد حذف خمير مرغ از توليد شده‌اند.
به جاي آنکه اين موضوع در کميته‌يي تخصصي با حضور صاحبان صنعت و تشکل‌هاي ذي‌ربط مورد بررسي قرار گيرد يک‌باره جنبه خبري پيدا کرده و آن را از چرخه توليد حذف مي‌کنند.
هر واحد توليدي يا کشتارگاه‌هاي مرغ زيرنظر مسوولان فني و نظارتي اداره مي‌شود حال اگر مسوولان نظارتي نتوانند در محل کشتارگاه وظايف خود را انجام دهند چرا بايد واحدهاي فرآورده‌هاي گوشتي را زير سوال برده و سرمايه‌گذاري و نيروي انساني شاغل در آنها را با مشکل روبه‌رو سازند.

براساس برآوردهاي صورت گرفته مصرف سالانه خمير مرغ در توليد فرآورده‌هاي پروتييني- سوسيس و کالباس- حدود 50 الي 70 هزار تن باشد که اين ماده اوليه با وجود ادعاي برخي توليد‌کنندگان درباره حذف خمير مرغ طبق بخشنامه سال 90 سازمان ملي استاندارد، در بيش از 150 کارخانه توليد فرآورده پروتييني مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

صحبت از ايجاد مشکل براي صاحبان صنعت فرآورده هاي گوشتي در حالي است که توليد‌کنندگان سوسيس و کالباس پيش‌بيني کرده‌اند که با حذف خمير مرغ از محصولات خود متحمل زيان 200 ميليون دلاري خواهند شد.

البته برخي توليد‌کنندگان سوسيس و کالباس به صراحت اعلام کرده‌اند که استفاده از خمير مرغ را در محصولات‌شان متوقف نخواهند کرد.

در خلال اظهارنظرهاي ضد و نقيض ديناروند، رئيس سازمان غذا و دارو وعده داد که خمير مرغ از نيمه دوم امسال يعني از مهرماه، از سوسيس و کالباس‌ها حذف مي‌شود. با اين توضيح که «ما از سلامت خمير مرغ اطمينان نداريم و بايد از ورود آن به چرخه توليد سوسيس و کالباس جلوگيري کنيم.»

نيره پيروزبخت رئيس سازمان ملي استاندارد هم در ادامه همين اظهارات، استفاده از خمير مرغ براي مصارف انساني را ممنوع اعلام کرد و گفت که اين سازمان از ٣‌سال پيش، استفاده از خمير مرغ را در توليد فرآورده‌هاي گوشتي ممنوع اعلام کرده اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اين موضوع را نپذيرفته است.

سازمان غذا و دارو نيز بار ديگر ممنوعيت استفاده از اين خمير را اعلام کرد و گفت که ما ممنوع مي‌کنيم اما سازمان دامپزشکي مجوز صادر مي‌کند.

سازمان غذا و دارو در توضيحي اعلام کرد که: «بعضي از خمير مرغ‌هاي توليدي طبق شرايط استاندارد توليد نمي‌شوند. گاهي استخوان مرغ در آن له مي‌شود که آلايندگي ايجاد مي‌کند و گاهي بافت‌هاي غيرگوشت مثل غضروف در آن وجود دارد بنابراين خمير مرغ از نظر ارزش غذايي و کيفيت اجازه توليد ندارد.»

مديرکل آزمايشگاه‌هاي مرجع سازمان غذا و دارو نيز تأکيد کرده که سازمان غذا و دارو مصرف خمير مرغ را ممنوع کرده، اما سازمان دامپزشکي براي آن مجوز صادر مي‌کند.

چندي بعد رييس سازمان دامپزشکي اعلام کرد که در پي جلسه مشترک چهارشنبه 12 آذرماه با سازمان غذا و دارو و سازمان استاندارد مشترکا اين نتيجه حاصل شد که اگر خميرمرغ در اين بستر بهداشتي و نظارتي توليد مي‌شود، داراي هيچ مشکلي نيست.
رييس سازمان دامپزشکي اضافه کرد که براساس اين جلسه مشترک و تفاهم‌هاي صورت گرفته توليد و استفاده از خميرمرغ هيچ مشکلي ندارد و سازمان دامپزشکي از محصولي که با شرايط بهداشتي مناسب و عمر ماندگاري استاندارد توليد مي‌شود، حمايت مي‌کند.
اما مدير روابط عمومي سازمان غذا و دارو اخبار منتشر شده درباره استفاده از خمير مرغ را تکذيب و توضيحاتي را ارائه کرد.

به گفته محمد هاشمي، مدير کل اداره نظارت و ارزيابي فرآورده هاي غذايي،‌ آرايشي و بهداشتي طي نامه اي به صورت شفاف سياست هاي سازمان غذا و دارو در خصوص ممنوعيت استفاده ازخمير مرغ را اعلام کرده و هيچ گونه تغيير سياستي در ارتباط با استفاده از خمير مرغ در فرآورده هاي گوشتي صورت نگرفته است.

در پي انتشار خبر رييس سازمان دامپزشکي مبني بر تفاهم سه سازمان مبني بر بلا مانع بودن استفاده از خمير مرغ در فرآورده هاي گوشتي، سازمان ملي استاندارد در اطلاعيه اي اعلام کرد که تاکنون هيچگونه تفاهم نامه اي مبني بر بلامانع بودن استفاده از خمير مرغ در فرآورده هاي گوشتي از قبيل سوسيس، کالباس و همبرگر بين اين سازمان با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و سازمان دامپزشکي کشور منعقد و امضاء نشده است و کماکان از نظر سازمان ملي استاندارد ايران ، استفاده از خمير مرغ در فرآورده هاي گوشتي به دليل مخاطرات بهداشتي و موضوع حليت ممنوع است.

براساس اظهارات اخير رييس سازمان ملي استاندارد ايران خمير مرغ توليدي در کشور با کيفيت فعلي، در صورت انطباق با مقررات ملي فقط مي تواند در توليد خوراک دام مورد استفاده قرار گيرد و مصرف انساني ندارد.

ماجرا تا جايي ادامه يافت که معاون غذا و داروي وزير بهداشت که پيرو احضار شعبه 15 دادسراي کارکنان دولت و به منظور ارايه توضيحات در خصوص پرونده خمير مرغ در دادسراي کارکنان دولت حضور يافته بود، گفت که سازمان دامپزشکي در خصوص خمير مرغ به اين سازمان فشار مي‌آورد و مي‌گويد سازمان غذا و دارو مانع توليد فراورده‌هاي خوراکي است و به صنعت غذايي کشور خسارت زده است.

نهايتا بر اساس توضيحات معاون غذا و دارو، بازپرس دستور احضار رييس سازمان دامپزشکي کشور را در ارتباط با پرونده خمير مرغ صادر کرد.

اما آخرين اظهارنظر در اين زمينه مربوط به مهدي خلج، رئيس سازمان دامپزشکي کشور است که از خمير مرغ و مواد غذايي ايراني دفاع کرده و گفته که اعلام ممنوعيت استفاده از خمير مرغ توسط سازمان غذا و دارو مشکلات زيادي را براي اين صنعت ايجاد کرد.
او همچنين گفته که در کشور ما به‌جاي اينکه بياييم شکل درستي از خمير مرغ را که کاملاً مکانيزه و بهداشتي توليد مي‌شود را به جامعه معرفي کنيم با همکاري صدا و سيما تصاويري از قصابي‌ها و مجاري غيررسمي تهيه شد که نشان مي‌داد خمير مرغ ماده‌اي کاملاً غير بهداشتي است در صورتي که خمير مرغي که از مجراي رسمي توليد مي‌شود 180 درجه با آنچه در تلويزيون به نمايش درآمد متفاوت است.

رئيس سازمان دامپزشکي با تاکيد بر لزوم رسيدگي به تخلفات در عين حال مي گويد که نبايد کساني را هم که به صورت مجاز خميرمرغ توليد مي‌کنند به جرم بقيه مجازات کنيم.
هر چه که هست خانواده هاي ايراني هنوز هم نمي دانند کدام اظهارنظر را ملاک خريد خود قرار دهند! بالاخره استفاده از خمير مرغ ممنوع و متوقف شده؟ خمير مرغ مصرفي در صنايع سوسيس و کالباس از سلامت لازم برخوردار است؟ فراورده هاي گوشتي تا چه حد قابل اطمينان هستند؟ آيا نظارت کافي در اين زمينه وجود دارد و با تخلفات در اين حوزه برخورد مي شود؟ و...

با وجود اين همه تناقض در گفتار مسوولين مربوطه، عقل سليم حکم مي کند که سوسيس و کالباس به عنوان کالاهاي غيرضرور از سبد غذايي خانواده ها حذف شوند؛ حداقل تا زماني که يک اظهار نظر رسمي قابل اطمينان در اين زمينه به عنوان روايت غالب به مردم ارائه و اطمينان خاطري به آنها داده شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر