صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

پخش اسکناس در هنگ کنگ+ عکس

سهل انگاري در بستن در خودروي حمل پول در منطقه اقتصادي هنگ کنگ، ميليون ها دلار را در آسمان اين شهر به پرواز در آورد.

کد خبر: 1135

ايرنا/ سهل انگاري در بستن در خودروي حمل پول در منطقه اقتصادي هنگ کنگ، ميليون ها دلار را در آسمان اين شهر به پرواز در آورد.

صبح روز جمعه در حالي که خودروي ويژه حمل پول، قصد رساندن مقادير قابل توجهي اسکناس به يکي از بانک ها را داشت به دليل باز شدن ناگهاني در خودرو، چندين گوني از اسکناس هاي موجود به بيرون پرتاب مي شود.
 
منابع خبري که مبلغ ياد شده را 67 ميليون دلار ذکر کرده اند، مي گويند: پس از وقوع اين حادثه مردم به هيجان آمده و براي جمع کردن اسکناس هاي به پرواز در آمده، ترافيک سنگيني را بزرگراه اصلي مسير حرکت خودروي ايجاد کردند.

براساس اين گزارش، زماني که راننده و محافظ خودرو متوجه اين حادثه مي شوند که ميليونها دلار در فضاي خيابان ها اطراف پراکنده شده و مردم در حال جمع آوري اسکناس ها بودند.

شاهدان مي گويند: به دليل هجوم مردم براي جمع آوري اسکناس ها، در فاصله کمتر از چند دقيقه بسته هاي زيادي از پول ها از کف خيابانها جمع آوري و ناپديد شده است.

ترافيک بوجود آمده در مسيري که خودرو در حال حرکت بود، پليس منطقه را متوجه اين موضوع کرده و آنان بلافاصله اقدام به مسدود کردن دو طرف خيابان ياد شده مي کنند.

مردم هنگ کنگ در حالي که از وقوع اين اتفاق هيجان زده شده بودند، اين اتفاق نادر را هديه اي از سوي بابا نوئل در آستانه سال نو ميلادي براي خود عنوان کردند.

پليس هنگ کنگ اعلام کرد که پس از جمع آوري اسکناس ها از دست مردم هنوز صدها هزار دلار از مجموع پول داخل خودرو کم است.

هنگ کنگ شهري است جزيره اي در چين است که از سال 1842 تا 1997 جزو مستعمرات امپراتوري بريتانيا بود و در سال 1997 و پس از پايان يافتن پيمان قبلي، به جمهوري خلق چين پيوست. اين منطقه اکنون به مرکزي مهم و اصلي در امور مالي جهان مبدل شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر