صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

دکتر سلام/ مراقب حشره کش ها باشيد

يک متخصص بيماري‎هاي عفوني و آلرژي گفت: حتي مقادير کم سم حشره‎کش‎ها، باعث ايجاد ناهنجاري‎ و بيماري‎هاي تنفسي در انسان مي‎شود. دکتر عباس آزادي اظهار کرد: حشره‎کش‎ها اصولا يک ماده شيميايي و ترکيباتي ارگانوفسفره هستند، اثبات شده اين ترکيبات سرطانزا بوده و بر روي سيستم تنفسي کاملا تاثير دارند و باعث ايجاد آلرژي در انسان مي‎شوند.

کد خبر: 1098

ايسنا/ يک متخصص بيماري‎هاي عفوني و آلرژي گفت: حتي مقادير کم سم حشره‎کش‎ها، باعث ايجاد ناهنجاري‎ و بيماري‎هاي تنفسي در انسان مي‎شود.
دکتر عباس آزادي اظهار کرد: حشره‎کش‎ها اصولا يک ماده شيميايي و ترکيباتي ارگانوفسفره هستند، اثبات شده اين ترکيبات سرطانزا بوده و بر روي سيستم تنفسي کاملا تاثير دارند و باعث ايجاد آلرژي در انسان مي‎شوند.
وي افزود: مصرف و تماس اين ترکيبات توسط زنان باردار سبب ايجاد ناهنجاري‎هاي جنيني مي‎شود و بايد استفاده از اين ترکيبات، حتي نوع بدون بو به شدت پرهيز شود.
دکتر آزادي بيان کرد: اگر استفاده از اين ترکيبات بسيار ضرورت داشت، نوع استفاده از آن‎ها تابع شرايطي است. بايد در اتاقي که از اين ترکيبات در آن استفاده مي‎شود چهار تا پنج ساعت بسته باشد و فرد در هواي آن تنفس نکند. پس از طي اين مدت در و پنجره‎هاي اتاق، باز و تهويه هوا در آن صورت گيرد.
اين متخصص بيماري‎هاي عفوني و آلرژي با تاکيد بر اينکه هرگز اين مواد را بدون استفاده از ماسک در فضا اسپري نکنيد، خاطرنشان کرد: گرچه مقادير سم اين ترکيبات بنابر اظهارات توليدکنندگان آن‎ها کم است، اما همين مقدار کم ممکن است باعث ايجاد ناهنجاري و بيماري‎هاي تنفسي در انسان شود.
وي توصيه کرد: بهتر است براي جايگزين اين ترکيبات، از لامپ‎هاي نوراني حشره‎کش(حشره‎کش‎هاي برقي) استفاده شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر