صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 0

دستور مهم رهبر انقلاب درباره زائران عتبات

کد خبر: 10739

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان حج و زیارت از دستور بسیار مهم مقام معظم رهبری به وی در زمینه ساماندهی عتبات خبر داد.

سعید اوحدی  با بیان "دستوری از مقام معظم رهبری داریم که این دستور بسیار برای ما مهم است"، اظهار داشت: ایشان در این دستور خود فرمودند: «در حوزه تأمین نیازهای ضروری و متنوع زائران عتبات اقدام جدی کنید».

وی با بیان اینکه با توجه به شناخت مقام معظم رهبری از عتبات، این جمله، جمله سنگینی است، اضافه کرد: در زمینه نیازهای جدی و متنوع زائران عتبات اولین نکته این است که زائر در حال رنج بردن است و ایشان خبر دارند و دوم اینکه نیازهای متنوع شامل بیمارستان، هتل، سرویس بهداشتی بین‌راهی و حمل و نقل است.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان "این دستور بیانگر این است که راهبرد استراتژیک ما مسیر عراق است و باید تلاش جدی‌تری در این خصوص انجام دهیم"، تصریح کرد: در این زمینه با سرمایه‌گذار خارجی تعامل داریم که آنها هم در ساخت هتل بزرگ شلمچه حضور دارند و برخی از این اقدامات شروع شده است.

اوحدی با بیان "برخی فعالیت‌ها را هم در عراق با توجه به این دستور برنامه‌ریزی کردیم"، خاطرنشان کرد: ساخت دو آشپزخانه را در نجف و کاظمین شروع می‌کنیم، زمین آشپزخانه نجف را مشخص کرده‌ایم و ان‌شاءالله در سال 93 یا ابتدای 94 عملیات اجرایی آن را آغاز می‌کنیم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر