صفحه نخست >> اجتماعی تعداد نظرات: 1

چرا اين همه بدي که سيگار دارد تحريم نمي‌گردد؟!

در حالي که خيلي‌ها علاوه بر اين که تحقيقات پزشکي و آزمايشگاهي درباره علل به وجود آمدن بيماري‌هاي مختلف عفوني و سرطاني يکي از عاملان عمده که در نزديک به هزار آن دخانيات بوده است و اين همه درباره مضرات آن سخن به ميان آورده مي‌شود

کد خبر: 1031

« چرا اين همه بدي که سيگار دارد تحريم نمي‌گردد؟» عنوان يادداشت روز روزنامه هدف و اقتصاد است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:

در حالي که خيلي‌ها علاوه بر اين که تحقيقات پزشکي و آزمايشگاهي درباره علل به وجود آمدن بيماري‌هاي مختلف عفوني و سرطاني يکي از عاملان عمده که در نزديک به هزار آن دخانيات بوده است و اين همه درباره مضرات آن سخن به ميان آورده مي‌شود مع‌الاسف باز ملاحظه مي‌گردد اين سيگار دودکش خراب‌کنند سلامت همچنان در لابه‌لاي انگشتان علاقه‌مند به آن مي‌چرخد نه اين که کشنده آن به خود ضربت ناجور مي‌زند و به قول معروف يک ميخ بر تابوت خود مي‌کوبد بلکه اطرافيان خويش را هم به دردهاي گوناگون مبتلا مي‌کند و بيشتر به ديگران نيز ضربت مي‌زند.

در چنين شرايطي وقتي ملاحظه مي‌گردد که اين دخانيات اين همه با ضرر و زيان رساندن به مردم چرا کشت مي‌شود و چرا اين گونه آزاد در دسترس همگان قرار مي‌گيرد و بعد گفته شود بچه‌ جان، پسر جان، دختر جان، برادر جان، خواهر جان، پدر جان، مادر جان بزرگوار آقاي مهندس، آقاي دکتر، آقاي کارگر، آقاي کارمند آقا و آقا و خانم چرا سيگار مي‌کشيد؟! و توقع اين است که ديگران به آن مبتلا نشوند که مي‌گويند: رطب خورده منع رطب کي تواند گفت ... ؟!

اگرچه هر چيزي و هر کاري بيشتر براي کسب درآمد است تا خدمت ... و اگر چه خيلي‌ها هم کاري را براي خدمت و براي رضاي خداوندي به انجام مي‌رسانند و باز اگر چه خيلي‌ها مي‌خواهند به مردم خدمت کنند و با خود مي‌گويند عبادت به جز خدمت خلق نيست خلقي که خالقش خداوند بزرگ است و خادم مردم نيز جايگاه رفيعي در نزد خداوند دارد و جزو مقربين درگاه خداوندي همانا پيامبرانند که در خدمت به خلق خداوند سوختند و ساختند و به شهادت رسيدند و به جانب حق شتاب نمودند و به ملکوت اعلي پيوستند تا دين خدا را به مردم برسانند و انجام وظيفه مقدس خود نمودند و حلال و حرام را به مردم شناساندند تا بدانند آنچه حلال است که زياني به خلق نرساند و آنچه حرام است که زيان رسان به خلق است و پاک و نجس و مباح نمودند وقتي اين دخانيات از جانب آيت‌ا... طباطبايي حرام اعلام شد کوزه‌هاي قليان شکسته شد اگرچه بيشتر مردم به آن خو و عادت گرفته بودند و حتي درباريان نيز کوزه‌هاي قليان را شکستند تا با مردم يکي شده باشند. در حقيقت اين دخانيات که اين همه زيان‌رسان است و کشتش حتي به درد درمان چون کشت خشخاش و شاهدانه يا بذرالبنج ... نمي‌خورد که بگويند به هر حال در پزشکي براي ساخت دارو از آن استفاده مي‌گردد. دخانيات يعني تنباکو فقط زيان‌رسان است که منفعتي ندارد اما همچنان در کشورها توليد مي‌شود و با وصف اين که درباره‌اش بدگويي مي‌شود و عکس‌هاي ريه و قلب بيمار شده از آن را بر پاکت محتواي نخ‌هاي سيگار به چاپ مي‌رسانند ولي خيلي راحت در دسترس همگان است، همگاني که مي‌گويند: نگاه به دست لله کن مثل لله غلبيله کن ...!؟ وقتي بزرگترها جلوي کوچکترها سيگار و يا قليان مي‌کشند و يا پيپ روشن مي‌کنند آنان هم براي ادا درآوردن به اين که بزرگ شده‌اند اداي بزرگترها را با سيگار کشيدن در مي‌آورند و با خود مي‌گويند اگر بد است چرا آنها مي‌کشند در حالي که نگاه نمي‌کنند چقدر افراد با کشيدن همين سيگار طول عمر خود را کوتاه نمودند و به خاک سپرده شدند که آنها نديدند ولي در گزارش‌هاي تحقيقاتي پزشکي هر روز از بدي سيگار آمار مي‌دهند و خيلي‌ها بي‌توجه از آن مي‌گذرند، چرا ...؟!

نظرات بینندگان

  • محمد

    | |

    واسه من دردناک تر از همه اینه که قیمت شیر از سیگار گرون تره!!!!!!!

ارسال نظر