صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

يخچال، هميشه گزينه خوبي براي نگهداري مواد غذايي نيست

کد خبر: 845

ايمنا/ شايد هروز خريدکردن براي برخي افراد سخت باشد و بيشتر ترجيح مي‌دهيد خوراکي‌هاي مورد نياز خود را يکجا خريداري کرده و در فريزر نگه داري کنيد. برخي خوراکي‌ها را مي‌شود به اين طريق مصرف کرد اما برخي ديگر با يخ زدن خواص خود را کامل از دست داده و حتي زودتر از ديگر روش‌هاي نگه داري خراب و غير قابل استفاده مي‌شوند. برخي مواد پر از نشاسته و گلوتن هستند، و هر ماده غذايي واکنش متفاوت به محيط خود دارد. در حالي که يخچال را به عنوان يک جعبه محافظ سرد درواقع نگهدارنده مواد خوراکي است، بايد به اين نکته هم توجه شود که براي محافظت هر ماده غذايي مناسب نيست.
به منظور کمک به شما از خراب شدن نابهنگام مواد خوراکي، ليستي از مواد غذايي که به يخچال شما تعلق ندارد معرفي مي‌کنيم:
نان
از آنجا که از ترکيب مولکولي نان مملو از نشاسته و گلوتن است، قرار دادن نان در يخچال باعث مي شود روند بيات نان شش برابر سريع تر شود.
گوجه فرنگي
ممکن است عجيب و غريب به نظر رسد، اما گوجه فرنگي در آشپزخانه غشاء ديواره سلولي نازک دارد که در دماي سرد آسيب ديده و زودتر خراب مي‌شود.
آوکادو
قرار دادن آوکادو در يخچال و فريزر روند رسيدن اين ميوه را کند مي‌کند.
سيب زميني
نگه داشتن سيب زميني در يخچال نه تنها باعث جوانه زدن آن خواهد شد، بلکه منجر به تبديل نشاسته آن به قند، تغيير عطر و طعم و ماندگاري آن هم مي شود.
پياز
با توجه به پوست نازک آن، رطوبت سرد در يخچال و فريزر پياز را نرم و مرطوب و خراب مي‌کند.
سس تند
سس را در دماي اتاق تا سه سال هم ميتوان سالم نگه داشت. يخچال طعم و مزه سس را از بين مي‌برد.
سير
در يخچال، سير جوانه ميزند و عطر و طعم آن از بين ميرود. محل نگه داري سير بايد خشک و گرم باشد.
عسل

عسل شيرين خواهد ماند اگر آن را در ظروف در بسته و در دماي اتاق نگه داريد. رطوبت يخچال باعث مي شود عسل متبلور شود و از بين رود.
قهوه
اگر مي خواهيد قهوه شما را از خواب محافظت کند و اثر ضد خواب داشته باشد، درنظر داشته باشيد که حرارت بيش از حد، نور، هوا و مهمتر از همه رطوبت، باعث خواهد شد قهوه خراب شود.
ريحان
در يخچال، برگ ريحان سياه و سفيد و فوق العاده لزج خواهد شد. براي تازه نگه داشتن ريحان تا يک هفته يا حتي بيشتر آنها را در يخچال نگذاريد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر