صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

شفاخونه/

شيرين بيان از ابتلا به ديابت پيشگيري مي‌کند

شيرين بيان مورد استفاده در طب سنتي چيني از ديابت پيشگيري مي‌کند. بيش از ۴ هزار سال است که شيرين بيان به عنوان يک شيرين کننده طبيعي و همچنين در طب گياهي براي درمان طيف وسيعي از بيماري‌ها استفاده مي‌شده است. محققان متوجه شده‌اند که اجزاء اين گياه توانايي کمک به جلوگيري از اختلالات سوخت و ساز بدن را دارد. به طور خاص، محققان دريافتند، ترکيبات شيرين بيان قادر به کاهش چربي بالا، چاقي مرتبط با رژيم غذايي، بيماري کبد چرب (استئاتوز کبدي) و ديابت نوع ۲ را دارد.

کد خبر: 844

ايمنا/ شيرين بيان مورد استفاده در طب سنتي چيني از ديابت پيشگيري مي‌کند. بيش از ۴ هزار سال است که شيرين بيان به عنوان يک شيرين کننده طبيعي و همچنين در طب گياهي براي درمان طيف وسيعي از بيماري‌ها استفاده مي‌شده است. محققان متوجه شده‌اند که اجزاء اين گياه توانايي کمک به جلوگيري از اختلالات سوخت و ساز بدن را دارد. به طور خاص، محققان دريافتند، ترکيبات شيرين بيان قادر به کاهش چربي بالا، چاقي مرتبط با رژيم غذايي، بيماري کبد چرب (استئاتوز کبدي) و ديابت نوع ۲ را دارد.
در آزمايشي محققان دو گروه افراد را تخت رژيم خوراکي شيرين بيان بررسي کردند. اين گروه از دانشمندان معتقدند يافته هاي جديد بتواند اطلاعات و استراتژي مهمي براي توسعه داروهاي گياهي در درمان بيماري ها باشد.
محققان مي‌گويند: طب سنتي چيني (TCM) به طور گسترده در فرهنگ غربي پذيرفته شده است. بيش از ۲۹ ميليون نفر در ايالات متحده مبتلا به ديابت هستند. ميلياردها دلار سالانه هزينه پزشکي و همچنين حقوق از دست رفته مربوط به عوارض ديابت است. از سوي ديگر جهان دچار چاقي و اضافه وزن است، بيش از يک سوم از بزرگسالان در ايالات متحده چاق هستند. با اين يافته جديد و اثبات اثر شيرين بيان در کاهش وزن و جلوگيري از ديابت، نکته مثبتي در پيشگيري از چاقي و کاهش ابتلا به ديابت تلقي مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر