صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

فوت آشپزي/ چه طور سبزيجات را کباب کنيم؟

کباب کردن سبزيجات در فر باعث مي شود تا حالت کاراملي پيدا کنند، بيرون آنها برشته و داخلشان آب‌دار بماند و طعم خود را حفظ کنند. اين روش براي تهيه و پخت سبزيجات هم براي دونفر و هم براي گروهي از مهمانان مناسب است و بهترين مزيت آن اين است که سالم و بدون روغن و چربي است.

کد خبر: 786

برترين ها/ کباب کردن سبزيجات در فر باعث مي شود تا حالت کاراملي پيدا کنند، بيرون آنها برشته و داخلشان آب‌دار بماند و طعم خود را حفظ کنند. اين روش براي تهيه و پخت سبزيجات هم براي دونفر و هم براي گروهي از مهمانان مناسب است و بهترين مزيت آن اين است که سالم و بدون روغن و چربي است.
براي آشنايي با روش کباب کردن سبزيجات به بهترين شکل ممکن با ما همراه باشيد.

سبزيجات دلخواه را انتخاب کنيد
بسياري از سبزيجات را مي توان کبابي کرد و از طعم دودي آنها به جاي چرب و روغني بودنشان لذت برد. از جمله اين سبزيجات مي وان به پياز، سيب زميني، هويج و ديگر سبزيجات ريشه اي اشاره کرد. البته سبزيجاتي همچون نخود فرنگي، کلم بروکلي و ديگر سبزيجات سبز براي کباب کردن چندان مناسب نيستند زيرا پوست سبز آنها مي سوزد و دانه هاي مياني پخته نمي شوند. بهترين روش براي کباب کردن سبزيجات اين است که از انواع رنگي استفاده کنيد تا پخته و خوش رنگ و شکل باشند.
روش کباب کردن
فر را با دماي 235 درجه سانتي گراد گرم کنيد. سبزيجات بايد در دماي بالا کبابي شوند تا ترد بودن و حالت کاراملي خود را حفظ کنند. اگر دماي فر کم باشد، سبزيجات بيش از اندازه پخته مي شوند و ديگر به آن رنگ طلايي و برشته دلخواه نمي رسند.
بهرين ظرف براي برشته کردن سبزيجات، تابه يا ظرف مستطيلي مقاوم در برابر حرارت با اندازه 33x23x5 سانتي متر است اما مي توانيد آنها را روي سيني تا توري فر نيز بچينيد. براي اينکه اين کار تميز انجام شود و شيره سبزيجات نچکد و داخل فر را کثيف نکند، يک لايه ورقه آلومينيومي کف آن پهن کنيد.
در نظر داشته باشيد که نبايد ظرف يا سيني را مملو از سبزيجات کنيد زيرا به جاي برشته شدن، بخار پز مي شوند و ديگر ترد نيستند. اگر دوست داشته باشيد، مي توانيد در کنار سبزيجات دلخواه يک کله سير با پوست، آويشن تازه و رزماري نيز قرار دهيد.
براي اينکه سبزيجات بي طعم و مزه نباشند، داخل روغن کمي نمک و فلفل بزنيد و آنها را روي سبزيجات بماليد. يا آنها را تا خام هستند داخل کاسه بريزيد، نمک و فلفل و هر ادويه اي که دوست داريد را به همراه کمي روغن اضافه کنيد و خوب هم بزنيد تا همه مواد روغني و مزه دار شوند. حتي مي توانيد سير رنده کنيد و به همراه سبزيجات معطر به سبزيجات خام اضافه کنيد تا طعم دلخواه به دست بيايد.
بدون اينکه روي سبزيجات را بپوشانيد، به مدت 30 دقيقه آنها را داخل فر برشته کنيد. سيني فر را خارج کنيد، سبزيجات را جابه جا کنيد و هم بزنيد و دوباره به مدت 10 تا 15 دقيقه داخل فر قرار دهيد تا برشته و طلايي شوند. زمان پخته آنها به سليقه و ذائقه شما و نوع سبزيجاتي که انتخاب کرده ايد، بستگي دارد.
در پايين انواع سبزيجات، روش آماده سازي و زمان تهيه آنها در دماي 235 درجه سانتي گراد را ذکر کرده ايم تا برشته، کاراملي و کاملا ترد و پخته شوند.
هويج
آنها را تميز بشوييد و پوست بگيريد. سپس به اندازه لقمه هايي به اندازه دهان يا خلالي برش دهيد.
40 تا 45 دقيقه (هويج هاي خلالي سريع تر پخته مي شوند)
زردک
آنها را تميز بشوييد و پوست بگيريد. سپس به اندازه لقمه هاي دهان يا خلالي برش دهيد.
40 تا 45 دقيقه (هويج هاي خلالي سريع تر پخته مي شوند)
سيب زميني
سيب زميني هاي کوچک را چهار قاچ کنيد. انواع بزرگ را به قطعات کوچک تر تقسيم کنيد. لازم نيست پوست سيب زميني ها را بگيريد. اما پس از پختن پوست آنها را جدا کنيد.
40 تا 45 دقيقه
سيب زميني شيرين
آنها را تميز بشوييد و پوست بگيريد. سپس به اندازه لقمه هايي به اندازه دهان يا خلالي برش دهيد.
40 تا 45 دقيقه
پياز
آنها را پوست بگيريد و خلالي کنيد
30 تا 40 دقيقه
رازيانه
ساقه ها را پوست بگيريد و باريک خرد کنيد. حباب هاي بالاي آن را نيز خلالي برش دهيد.
30 تا 40 دقيقه
کلم دکمه اي
ساقه و برگ هاي آنها را جدا کنيد. تميز بشوييد. آنها را خلالي و بلند برش دهيد.
30 تا 40 دقيقه (اگر احساس کرديد در حال سوختن هستند، دور آنها فويل بپيچيد)
چغندر قند
پوست چغندرها را بگيريد. سر و ته آن را بگيريد. در صورت تمايل، آنها رابه اندازه هاي کوچک يابزرگ تقسيم کنيد. بهترين حالت، مکعب هاي سه سانتي متري است.
30 تا 40 دقيقه (اگر احساس کرديد در حال سوختن هستند، دورآنها فويل بپيچيد)
گوجه فرنگي گيلاسي
آنها را بشوييد و از وسط نصف کنيد.
20 تا 30 دقيقه
کدود سبز يا کدو زرد تابستاني
آنها را بشوييد و چهار قاچ کنيد.
10 تا 15 دقيقه
بادمجان باريک و کوچک
آنها را بشوييد، پوست بگيريد و باريک برش دهيد.
10 تا 15 دقيقه
فلفل دلمه اي
آنها را بشوييد، تخم آنها را خارج کنيد و به قطعه هاي کوچک تقسيم کنيد. فلفل هاي کوچک را درسته بپزيد و سپس تخم هايشان را خارج کنيد.
10 تا 15 دقيقه
مارچوبه
بخش هاي اضافه آن را بگيريد از طول نصف کنيد و بشوييد و روي دستمال حوله اي قرار دهيد تا خشک شوند.
10 تا 15 دقيقه
گل کلم
آن را بشوييد، برگ ها را جدا کنيد سپس آن را به گل‌چه هاي کوچک تقسيم کنيد.
10 تا 15 دقيقه

نظرات بینندگان

ارسال نظر