صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاي اصلي/ تارت تخم مرغ و جعفري براي شام امشب

خمير تارت : 300 گرم خامه: ¾ پيمانه برگ تازه جعفري خردشده : ¼ پيمانه تخم مرغ : 3 عدد زرده تخم مرغ : يک عدد فلفل دلمه قرمز : يک عدد سرکه قرمز : 2 قاشق سوپخوري نمک ، روغن زيتون ، فلفل : به مقدار لازم

کد خبر: 749

پارسه گرد/ چي لازم دارم:
خمير تارت : 300 گرم
خامه: ¾ پيمانه
برگ تازه جعفري خردشده : ¼ پيمانه
تخم مرغ : 3 عدد
زرده تخم مرغ : يک عدد
فلفل دلمه قرمز : يک عدد
سرکه قرمز : 2 قاشق سوپخوري
نمک ، روغن زيتون ، فلفل : به مقدار لازم

چطور بپزم:
1- خمير تارت را داخل قالب مستطيلي 20 ×50 سانتيمتري بريزيد و صاف کنيد. با چنگال چند سوراخ روي آن بگذاريد و تا 20 دقيقه در يخچال نگهداري کنيد.
2- فر را با دماي 180 درجه سانتيگراد از قبل گرم کنيد. سطح خمير تارت را با کاغذ روغني بپوشانيد و کمي برنج يا حبوبات خام روي کاغذ بريزيد و قالب را داخل فر قرار دهيد.
3- به مدت 15 دقيقه خمير تارت را در فر حرارت بدهيد؛ پس از اين زمان کاغذ و برنج يا حبوبات را از روي تارت برداريد و 5 تا 8 دقيقه ديگر هم در فر نگه داريد تا سطح آن طلايي رنگ شود.
4- دماي فر را کمي پائين بياوريد و روي 170 درجه سانتيگراد تنظيم کنيد؛ برگ خرد شده جعفري را روي سطح خمير تارت پخش کنيد.
5- تخم مرغ‌ها را همراه با زرده تخم مرغ در يک کاسه با سرعت هم زنيد، پس از آن خامه را اضافه کنيد. نمک و فلفل را روي مواد بريزيد.
6- مخلوط تخم مرغي را روي برگ‌هاي جعفري بريزيد و 20 تا 25 دقيقه در فر قرار بدهيد. تارت را همراه با قالب در دماي اتاق نگه داريد تا سرد شود.
7- سالساي گوجه فرنگي و فلفل دلمه‌اي، سرکه قرمز و روغن زيتون را نيز اضافه کنيد. سس را روي تارت بريزيد، تارت را برش بزنيد و سرو کنيد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر