صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

تغذيه/ بايد‌ها و نبايدهاي تغذيه‌اي بيماران پيوندي

يک کارشناس ارشد تغذيه با بيان اينکه رعايت رژيم غذايي در شش ماهه اول پس از انجام اعمال پيوندي بسيار مهم است، گفت: رژيم غذايي بيماران پيوند کليه و کبد بايد کم نمک و کم چرب باشد؛ به طوري که از خوردن فست فود، سوپ‌ و غذاهاي نيمه آماده، سوسيس و کالباس، تن ماهي، کله پاچه، دل، جگر و ... پرهيز کنند.

کد خبر: 715

ميگنا/ يک کارشناس ارشد تغذيه با بيان اينکه رعايت رژيم غذايي در شش ماهه اول پس از انجام اعمال پيوندي بسيار مهم است، گفت: رژيم غذايي بيماران پيوند کليه و کبد بايد کم نمک و کم چرب باشد؛ به طوري که از خوردن فست فود، سوپ‌ و غذاهاي نيمه آماده، سوسيس و کالباس، تن ماهي، کله پاچه، دل، جگر و ... پرهيز کنند.

الهام آزادگان درباره تغذيه بيماران پيوند کليه و کبد گفت: بعد از عمل پيوند و به دليل تجويز داروهاي تضعيف کننده سيستم ايمني که براي پيشگيري از رد پيوند تجويز مي‌شوند، فرد در معرض خطر ابتلا به عفونت‌هاي ناشي از عوامل ميکروبي بيماري‌زاي موجود در مواد غذايي آلوده قرار مي‌گيرد. بنابراين رعايت رژيم غذايي اصولي در بهبود اين بيماران نقش اساسي ايفا مي‌کند.

وي با تاکيد بر لزوم رعايت کامل بهداشت مواد غذايي در اين گروه از بيماران، گفت: اين بيماران بايد از مصرف سبزيجاتي نظير کاهو، کلم، سبزي و... که قابل پوست‌گيري نيستند پرهيز کرده و ساير سبزيجات را حتما بدون پوست مصرف کنند.

آزادگان با بيان اينکه مغزها نظير پسته، گردو، بادام و ... به دليل احتمال آلودگي بهتر است قبل از استفاده جوشانده شوند، تصريح کرد: بيماران پيوند کليه و کبد بايد از مصرف ميوه‌هاي خشک نظير آلوچه، کشمش، قيصي و ... پرهيز کرده و حتما ميوه‌ها را پوست بگيرند.

اين کارشناس ارشد تغذيه درباره نحوه مصرف آب آشاميدني اين بيماران نيز گفت: به منظور رعايت کامل بهداشت بايد حتما از آب جوشيده سرد شده باشد و بهتر است آب آشاميدني را براي مصرف تنها يک روز جوشانده و پس از سرد شدن و ريختن در ظرف تميز در يخچال نگهداري شود.

وي با اشاره به عوارض داروهاي پيوند کليه و کبد اظهار کرد: اين بيماران با رعايت رژيم غذايي مي‌توانند از مواردي همچون افزايش فشارخون، چربي، قند خون و افزايش وزن که از عوارض داروهاي مصرفي اين بيماران است جلوگيري کنند.

آزادگان با بيان اينکه رعايت رژيم غذايي در شش ماهه اول پس از پيوند بسيار مهم است، افزود: رژيم غذايي بيماران پيوندي بايد کم نمک و کم چرب باشد بطوري که از خوردن فست فودها، سوپ و غذاهاي نيمه آماده، سوسيس و کالباس، تن ماهي، کله پاچه، دل، جگر و ... پرهيز کنند.

وي گفت: به منظور جلوگيري از افزايش چربي خون و کنترل وزن، اين بيماران بايد از نان‌هاي سبوس‌دار نظير نان بربري و سنگگ سنتي استفاده کنند. پنيرهاي معمولي بايد قبل از مصرف تا 24 ساعت در آّب جوشيده سرد شده قرار گرفته تا نمک خود را از دست بدهند يا در صورت امکان پنير کم نمک و بهداشتي به صورت خانگي تهيه شود.

اين کارشناس ارشد تغذيه با تاکيد بر مصرف لبنيات کم چرب و پاستوريزه توسط اين بيماران خاطر نشان کرد: جهت پيشگيري از افزايش قند خون بعد از پيوند، اين بيماران بايد از مصرف نوشابه، آبميوه، مربا، عسل و شيريني‌جات پرهيز کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر