صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

آمادگي براي يک روز پراسترس با غلات سبوس‌دار

هنگام استرس نياز بدن به گروهي از ويتامين‌ها به‌ويژه ويتامين B5 افزايش پيدا مي‌کند تا بدن بتواند اين اضطراب را مهار کند. يکي از منابع خوب اين ويتامين، غلات آن هم از نوع سبوس‌دار است.

کد خبر: 534

آريا/ هنگام استرس نياز بدن به گروهي از ويتامين‌ها به‌ويژه ويتامين B5 افزايش پيدا مي‌کند تا بدن بتواند اين اضطراب را مهار کند. يکي از منابع خوب اين ويتامين، غلات آن هم از نوع سبوس‌دار است.
دکتر مسعود کيمياگر متخصص تغذيه و عضو هيات‌علمي دانشگاه علوم‌پزشکي شهيدبهشتي بيان کرد : يک روز پراسترس را در نظر بگيريد؛ فکر کنيد که امتحان داريد يا شايد هم يک مصاحبه شغلي در پيش داشته باشيد.
به هر حال تفاوت چنداني هم نمي‌کند چون چند ساعت که از روز بگذرد همين ترافيک و شلوغي معمولي هم مي‌تواند شما را به کام استرس بيندازد.
اين در حالي است که خوردن يک صبحانه ضداسترس سرشار از غلات سبوس‌دار بسيار کمک‌کننده خواهد بود. هنگام استرس نياز بدن به گروهي از ويتامين‌ها به‌ويژه ويتامين B5 افزايش پيدا مي‌کند تا بدن بتواند اين اضطراب را مهار کند.
يکي از منابع خوب اين ويتامين، غلات آن هم از نوع سبوس‌دار است. نگران نباشيد، قرار نيست صبحانه خاصي را تدارک ببينيد تنها کافي است يک بسته غلات آماده سبوس‌دار بخريد، نصف ليوان از آن را همراه با نصف ليوان توت‌فرنگي يخ‌زده، يک موز و يک ليوان شير داخل مخلوط‌کن بريزيد و خوب هم‌بزنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر