صفحه نخست >> آشپزی تعداد نظرات: 0

فوت آشپزي/ طرز صحيح استفاده از چاقوي سرآشپزها

چاقوي سرآشپز از نوع برش دهنده است. تيغهٔ پهني که دارد باعث کنترل آسان آن مي‌شود و آشپز مي‌تواند به راحتي از مواد غذايي سفت گرفته تا گياهان نرمي مثل پياز را به راحتي تکه تکه کند. هنگام خريد چاقوي سرآشپز، چاقويي را انتخاب کنيد که با آن راحت باشيد و در دستتان جا بگيرد. تيغهٔ چاقو نبايد شل و انعطاف پذير باشد.

کد خبر: 467

پارسه گرد/ چاقوهاي آشپزخانه به سه دسته تقسيم مي‌شوند: چاقوهاي خرد کننده، برش دهنده و قطع کننده. چاقوي سرآشپز از نوع برش دهنده است. تيغهٔ پهني که دارد باعث کنترل آسان آن مي‌شود و آشپز مي‌تواند به راحتي از مواد غذايي سفت گرفته تا گياهان نرمي مثل پياز را به راحتي تکه تکه کند.
چاقوهاي آشپزخانه به سه دسته تقسيم مي‌شوند: چاقوهاي خرد کننده، برش دهنده و قطع کننده.
چاقوي سرآشپز از نوع برش دهنده است. تيغهٔ پهني که دارد باعث کنترل آسان آن مي‌شود و آشپز مي‌تواند به راحتي از مواد غذايي سفت گرفته تا گياهان نرمي مثل پياز را به راحتي تکه تکه کند.
هنگام خريد چاقوي سرآشپز، چاقويي را انتخاب کنيد که با آن راحت باشيد و در دستتان جا بگيرد. تيغهٔ چاقو نبايد شل و انعطاف پذير باشد.
اما چگونه چاقو را به دست بگيريد؟ انگشت شصت و اشاره را به راحتي روي قسمت انتهايي دسته که به تيغه ختم مي‌شود قرار دهيد. بايد حس کنيد چاقو عضوي از وجود شماست.
با دست ديگر چيزي که قرار است خرد شود را بگيريد. انگشتان خود را خم کنيد تا به تيغه نخورد. هنگام خرد کردن مراقب انگشتان خود باشيد.
نوک چاقو را روي تخته خرد کن قرار دهيد و طوري بگيريد که به راحتي بالا و پايين شود. چاقو را دايره وار بچرخانيد تا به مواد خرد نشده برسد، اما به هيچ وجه نوک آن را از تخته جدا نکنيد.
نکات و هشدار‌ها
* زير تخته خرد کن يک حولهٔ مرطوب يا دستمال کاغذي قرار دهيد تا ليز نخورد.
* خوراکي‌هاي گرد را اول از وسط برش داده و بعد براي قطعه قطعه کردن، آن را به سمت بريده شده برگردانيد. سطح صاف آن باعث عدم ليز خوردن مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر